BİLGİ SAPS Kulübü öğrencileri,
TET-ARGE Proje Pazarı Yarışması’nda "Akıllı Market” projeleriyle Kuluçka Özel Ödülü'nü kazandı.

BİLGİ Robotik Takımı
Laureate Robotik Mühendisliği Mükemmeliyet Ödülü Yarışması’nda 2. oldu.

BİLGİ, TÜBİTAK 2242 Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Projeleri Yarışması'nda, İstanbul Bölge İkincisi oldu.

Prof. Dr. Ali Nesin Uluslararası Matematik Birliği (International Mathematical Union) tarafından 2018 Leelavati Ödülü’ne layık görüldü.

Mekatronik Mühendisliği

Elektrik-elektronik, makine ve bilgisayar mühendisliğini buluşturan mekatronik mühendisliği, robot cerrahlardan insansız hava araçlarına kadar yeni sistemler ve teknolojiler tasarlayabileceğin bir bilim.

Disiplinlerarası bir eğitim anlayışı benimseyen BİLGİ Mekatronik Mühendisliği’nde öğrencilerin farklı teknolojik alanlarda bilgi ve deneyim sahibi olabileceği bir öğretim var. Mekatroniği derslerde kendi projelerini tasarlayarak öğrenen öğrenciler, staj olanakları sayesinde iş deneyimi kazanıyor.

Mezun olduğunda otomotivden savunma sanayisine, havacılıktan otomasyona, imalattan, tüketici elektroniğine kadar pek çok sektörde çalışabilirsin.

Program santralistanbul Kampüsü’nde ve öğrenim dili İngilizce.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Mekatronik Mühendisliği Burslu SAY 8 469,2120 41230
Mekatronik Mühendisliği %50 İndirimli SAY 51 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Mekatronik Mühendisliği'ndeyken...

Prof. Dr. Alpaslan Parlakçı
Prof. Dr. Alpaslan Parlakçı

BİLGİ’nin yetiştireceği mühendislerin yerel ve küresel sorunlara duyarlı, katılımcı bilinç sahibi, sadece meslek edinme ile sınırlı olmayan, bilginin özgürleştirici yanı ile iyi yaşam kaygısını taşıyan yurttaşlar olarak hızla değişen dünyaya liderlik yapacaklarına inanıyoruz.

Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Öniz
Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Öniz

Mekatronik Mühendisliği Bölümü, temel bilimler ve mühendislik temelini oluşturan teorik ve pratik bilgilerin yanısıra disiplinlerarası bir mühendislik sahası olan mekatroniğin birleştirici, analiz eden, çoklu düşünen, esnek çözümler sunan ve bütünleşik sistemler kurabilen niteliklerini alarak mezun olmuş insan gücü yetiştirmeyi her zaman önde gelen bir hedef olarak algılamaktadır.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Mekatronik Mühendisliği / Akademik Kadro

  • Kerim Mehmet Murat Tunç (Prof. Dr.)
  • Yiğit Dağhan Gökdel (Doç. Dr.)
  • Abdurrahman Eray Baran (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Yeşim Öniz (Dr. Öğr. Üyesi)
  • İbrahim Başar Aka (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Burak Öztoprak
  • Ezgi Özülkü
  • Kansu Oğuz Canbek
  • Burcu Ertuğ (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Volkan Hamamcıoğlu
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA

Mekatronik Mühendisliği MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Mekatronik Mühendisliği mezunları, otomotiv, savunma sanayi, havacılık, otomasyon, imalat, tüketici elektroniği ve tıbbi cihaz üretimi gibi pek çok sektörde iş olanaklarına sahip. Robot teknolojileri, insansız araçlar, biyomedikal görüntüleme, akıllı imalat teknolojileri, mikro-nano sistemler ve uzay teknolojileri çalışabileceğin alanlar arasında. BİLGİ Mekatronik Mühendisliği’nde alacağın güçlü temel sayesinde dünya çapında önde gelen kuruluşlarda ve üniversitelerde çalışma olanağı elde edebilirsin.