İngilizce Hazırlık Programı


Uluslararası standartlarda eğitim veren BİLGİ’de programların çoğunun öğretim dili İngilizce. BİLGİ İngilizce Hazırlık Programı’nda deneyimli bir öğretim kadrosundan hem akademik hayatında hem de sosyal yaşamında kendini akıcı bir şekilde ifade edebileceğin düzeyde İngilizce öğrenebilirsin.

BİLGİ İngilizce Hazırlık Programı, yükseköğretimde dil eğitim kalitesini değerlendiren, alanında geçerliliğini tüm dünyada kanıtlamış CEA (Commission on English Language Program Accreditation) akreditasyonuna sahip. BİLGİ İngilizce Hazırlık Programı’nın program amaçlarından müfredatına, ölçme değerlendirme yöntemlerinden fakülte üyelerinin yetkinliğine kadar CEA’nın 11 başlık altında belirlediği 44 standardın tümünü karşılamakta.  44 kalite standardıyla en kapsamlı akreditasyonlardan biri olan CEA, dil eğitimi kalitesinin sürekli geliştirilmesini sağlıyor.

ABD’nin 4 eyaletindeki 5 üniversitede ve Kanada'nın Ontario eyaletindeki 3 üniversitede İngilizce Hazırlık Programı’nın tamamını veya bir bölümünü okumak mümkün.

Uluslararası tanınırlığı olan Avrupa Ortak Dil Kriterleri’ne (CEFR) uyumlu olan program, hiç İngilizce bilmesen bile bir akademik yılda öğrenebileceğin şekilde yapılandırıldı.

BİLGİ İngilizce Hazırlık Programı’nda İngilizce öğretimi derslerle sınırlı değil. En güncel eğitim teknolojileriyle donanımlı bir ortamda dil becerilerini geliştirmek için pek çok farklı olanak bulabilirsin. Çevrimiçi çalışmalara katılarak pratik yapma imkânı elde edebilir, BİLGİ Writing and Learning Center’da okuma, konuşma ve yazma atölyelerine katılabilir, öğretim görevlileriyle birebir çalışarak onlardan destek alabilirsin.

Muafiyet koşulları ve BİLET sınavı hakkında ayrıntılı bilgi için tıkla.