Özel Yetenek

Kendi bestelerini yapmak, tiyatro veya müzikal oyuncusu olmak, moda kreasyonlarına imza atmak gibi bir hayalin varsa BİLGİ’de yeteneklerini geliştirebileceğin bir öğrenim görebilirsin.

Müzik, sahne ve gösteri sanatları veya moda ve tekstil tasarımı alanlarında BİLGİ’nin Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alan programlarına TYT puanının en az 150 olması koşuluyla başvurabilir ve aşağıdaki programlardan birinde okuyabilirsin:


TEKSTİL VE MODA TASARIMI

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Programın web sayfası için tıklayın.

MÜZİK

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Programın web sayfası için tıklayın.

SAHNE VE GÖSTERİ SANATLARI YÖNETİMİ

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Programın web sayfası için tıklayın.

BİLGİ YETENEĞİNİ DESTEKLİYOR!

BİLGİ, yeteneklerini geliştirerek hayallerinin peşinden gidebileceğin bir öğrenim için yanında.

BİLGİ’nin özel yetenek sınavıyla öğrenci alan “Müzik”, “Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi” ile “Tekstil ve Moda Tasarımı” programlarında okumak istiyorsan, ÖSYM bursuna ek %40 “BİLGİ Yeteneğini Destekliyor” Bursu’ndan faydalanabilirsin.

Başvuru Koşulları

  • “BİLGİ Yeteneğini Destekliyor” Bursu’ndan faydalanabilmen için bu link üzerinden 21 Haziran-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında bursa başvuru yapman gerekiyor.
  • “BİLGİ Yeteneğini Destekliyor” Bursu’na başvuru sürecinde okumak istediğin bölüm ile ilgili hayallerini ve bursa duyduğun ihtiyacı ayrıntılı bir şekilde anlattığın bir niyet mektubu hazırlamalı ve bu niyet mektubuna başvuru sayfasının ilgili bölümünde yer vermelisin.
  • Başvurusunu yapan ve başvuru sonucunda kendisine kabul bilgilendirmesi gönderilen öğrenciler, bu bilgilendirmede yazan bölüme has olmak üzere belirtilen oranda burs kazanmış olurlar. Öğrencilerin faydalanabilecekleri burs oranı BİLGİ tarafından belirlenmektedir.
  • Bursu kazandığın takdirde bu burstan yararlanabilmen için 2020-2021 Akademik Yılı’nda BİLGİ tarafından düzenlenen özel yetenek sınavlarında başarılı olup üniversiteye kayıt yaptırman gerekmektedir.
  • “BİLGİ Yeteneğini Destekliyor” Bursu ÖSYM Bursu dışında başka bir burs/indirim ile birleştirilemez.
  • Bu burs İngilizce Hazırlık Programı’nda 2 akademik yıl ve lisans programlarında 8 akademik dönem boyunca geçerlidir.
  • Yaz Okulu burs kapsamında değildir.
  • Genel not ortalaması 2.00 altına inen ve/veya disiplin suçu alan öğrencilerin bursu iptal edilir.

Özel Yetenek Sınavları’na dair aklına takılan sorular için BİLGİ WhatsApp  hattı üzerinden sorularını sorabilir, kampüste yada online olarak üniversite danışmanlarımızla birebir görüşebilirsin.

Üniversite danışmanlarımız ile görüşme randevusu için tıklayınız.