Bölüm Sayfası

Müzik Özel Yetenek Sınavı

Başvuru Dönemi: 18 Temmuz-2 Ağustos 2019
Yazılı Sınav: 5 Ağustos 2019 / Saat: 10.00 / Yer: santralistanbul Kampüsü, E3-201
Mülakat: 7-8-9 Ağustos 2019 / Saat: 10.00 / Yer: santralistanbul Kampüsü, E1-124

Yazılı sınava girerken kimlik/evrak kontrolü ve portfolyo teslimi yapılacağından sınav saatinden 45 dakika önce sınav yerine gelinmelidir.

Portfolyo teslim etmeyen adaylar yazılı sınava giremezler.

Özel Yetenek Sınavı sonuçları için tıklayın.

Burs İmkânları:

Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre, kesin kayıt yaptırmak üzere programa davet edilecek tüm başarılı adaylara %50 ve %100 oranlarında burs imkânları sunulacaktır.


Özel Yetenek Sınavı'na başvurmak için tıklayınız.

Yetenek sınavı ön kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için, aşağıdaki evrakların en geç 2 Ağustos 2019 saat 17.00’ye kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü (ÇSM binası, Z-112) Öğrenci İşleri Ofisi’ne teslim edilmelidir. Evrakların bu tarihe kadar teslim edilmiş olması ve takibi öğrencilerin sorumluluğundadır.

Gerekli belgeler:

Başvuru evrakları santralistanbul Kampüsü Öğrenci İşleri Ofisi (ÇSM Binası Z112)’ne teslim edilecektir.

– Başvuru formu (Web sayfasından online başvuru yapıldıktan sonra alınan form çıktısı)
– 2019 TYT (Temel Yeterlilik Testi) sonuç belgesi çıktısı
– Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
– 2 adet fotoğraf
– Ön kayıt ücret ödendi belgesi (Önkayıt ücreti olan 100 TL Garanti Bankası’na yatırılabilir. Dekont üzerinde adayın Ad- Soyad ve TC kimlik no’su mutlaka yer almalıdır.)

Hesap bilgileri: Garanti Bankası Beyoğlu Ticari Şube / IBAN NO: TR45 0006 2001 6710 0006 2013 02

Yetenek Sınavı’na gelirken, öğrencilerin “ Ön kayıt tamamlandı” belgesini yanlarında getirmeleri gerekmektedir; belgesiz öğrenci sınava alınmayacaktır. “Ön kayıt tamamlandı” belgesini, santralistanbul Kampüsü (ÇSM binası, Z-112) Öğrenci İşleri Ofisi’nden ön kayıt başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra temin edebilirler.

Müzik Bölümü Özel Yetenek Sınavı ile ilgili bilgilendirmeye music.bilgi.edu.tr’den ulaşabilirsiniz.

Referans Mektubu: Referans Mektupları adayla beraber çalışmış ve adayı müzikal yeteneği üzerinde yorum yapabilecek kadar tanıyan müzik öğretmenleri ya da müzisyenler tarafından doldurulmuş olmalı ve kapalı zarf içinde teslim edilmelidir. Referans Mektubu Formu’nu Bölüm web sitesinden temin edebilirsiniz. Bu form doldurulmadan yazılmış referanslar kabul edilmeyecektir. Referans mektupları ön kayıt başvurusu sırasında Öğrenci İşleri görevlisine teslim edilmelidir.

Referans mektubunu indirmek için tıklayınız.

Portfolyo: Adayın müzikle kurduğu ilişkiyi gösterebilecek çalışmaların bulunduğu dosyaya portfolyo adı verilir. Sizden istediğimiz portfolyoya en fazla 3 adet iş koyabilirsiniz. Portfolyonuzda şunlar bulunabilir:
• Notaya alınmış besteler ve/veya düzenlemeler
• Ses dosyası olarak kaydedilmiş besteler ve/veya düzenlemeler
• Performans kayıtları

Portfolyolar, yazılı sınava girerken Müzik Bölümü yetkililerine teslim edilecektir.
Hazırladığınız seçkinin içeriğinin belirlenmesi sizin kararınıza bırakılmıştır. Sizi en iyi şekilde temsil edebileceğinizi düşündüğünüz işleri bir araya getirmeye dikkat etmelisiniz. Portfolyoda grup öz konusu çalışmanın hangi noktasına katıldığınızı mutlaka belirtmelisiniz. Portfolyonuzda yer alan tüm işlerin üzerinde (nota, video, flash disk, vb.) ad-soyad bilgilerinizi bulundurmanız ve yine ad-soyad bilgilerinizin üzerinde yazdığı bir dosya içinde teslim etmeniz gerekmektedir. Teslim edilen portfolyolar iade edilmez.

Kampüse ulaşım için ücretsiz servis saatleri: http://www.bilgi.edu.tr/tr/universite/ulasim/shuttle/?universite-ulasim-menu

Ayrıntılı bilgi için: 444 0 428 / info@bilgi.edu.tr