Bölüm Sayfası

Müzik Özel Yetenek Sınavı

Başvuru Tarihi: 4 - 23 Ağustos 2020

Yazılı Sınav: 24 Ağustos 2020

Yazılı Sınav Yeri ve Saati: santralistanbul Kampüsü, E2-108 // 10.00

Mülakat: 26 – 27 - 28 Ağustos 2020

Mülakat Yeri ve Saati: santralistanbul Kampüsü, E1-124 // 10.00

Yazılı sınava girerken kimlik/evrak kontrolü ve referans mektubu teslimi yapılacağından sınav saatinden 1 saat önce sınav yerine gelinmelidir.

Portfolyo teslim etmeyen adaylar yazılı sınava giremezler.

Burs İmkânları:

Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre, kesin kayıt yaptırmak üzere programa davet edilecek tüm başarılı adaylara %50 ve %100 oranlarında burs imkânları sunulacaktır.

Özel Yetenek Sınavı'na başvurmak için tıklayınız.

Yetenek sınavı ön kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için, aşağıdaki evrakların en geç 23 Ağustos 2020 saat 16.00’ya kadar sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri çevrimiçi evrakları kontrol ettikten sonra adayın başvurusunu kabul edecektir. Evrakların bu tarihe kadar teslim edilmiş olması ve takibi adayın sorumluluğundadır.

Gerekli evraklar:

Adaylar başvuru sırasında aşağıdaki evrakları hazır bulundurmalıdır. Online kaydı takiben yüklemelerin yapıldığına dair teyit mesajı çıkacaktır.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Fotoğraf
  • TYT Ham puanını gösteren Sonuç Belgesi
  • Lise Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • Önkayıt Ücretinin Yatırıldığına Dair Dekont (Önkayıt ücreti olan 100 TL Garanti Bankası’na hesap bilgilerine yatırılması ve Dekont üzerinde adayın Ad- Soyad ve TC kimlik no’su mutlaka yer almalıdır.) Hesap bilgileri: Beyoğlu Ticari Şube / IBAN NO: TR45 0006 2001 6710 0006 2013 02

Her bir evrak için izin verilen maksimum dosya boyutu 1 MB. Fotoğraf hariç izin verilen dosya uzantıları PDF, JPG,JPEG,PNG olmalıdır. Fotoğraf için İzin verilen dosya uzantıları JPG,JPEG,PNG.’dır.

Müzik Bölümü Özel Yetenek Sınavı ile ilgili bilgilendirmeye music.bilgi.edu.tr’den ulaşabilirsiniz.

Referans Mektubu: Referans Mektupları adayla beraber çalışmış ve adayı müzikal yeteneği üzerinde yorum yapabilecek kadar tanıyan müzik öğretmenleri ya da müzisyenler tarafından doldurulmuş olmalı ve kapalı zarf içinde teslim edilmelidir. Referans Mektubu Formu’nu Bölüm web sitesinden temin edebilirsiniz. Bu form doldurulmadan yazılmış referanslar kabul edilmeyecektir. Referans mektupları sınav esnasında bölüm görevlisine, kapalı zarfta ve zarfın kapak kısmında referansın alındığı kişi tarafından atılmış ıslak imza olacak şekilde teslim edilmelidir.

Referans mektubunu indirmek için tıklayınız.

Portfolyo: Adayın müzikle kurduğu ilişkiyi gösterebilecek çalışmaların bulunduğu dosyaya portfolyo adı verilir. Portfolyolar, çevrimiçi olarak başvuru esnasında teslim edilecektir. Portfolyo hazırlama ve teslim kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için: 444 0 428 / info@bilgi.edu.tr