BİLGİ Nedir

Prof. Dr. M. N. Alpaslan Parlakçı Vekil Rektör

BİLGİ, “Okul için değil, yaşam için öğrenmeli” ilkesiyle 1996 yılında, eğitime dair hayalleri, hedefleri olan bir grup akademisyen ve girişimci tarafından kuruldu. 25 yıldır ruhuna üflenmiş bu heyecanla, öğrencileriyle öğrenmeye, keşfetmeye, yürümeye devam ediyor.

Yenilikçi eğitim anlayışı, güçlü akademik kadrosu ve canlı kampüs yaşamıyla Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan BİLGİ, bu zamana dek 50.000’i aşkın mezun verdi.

“Yaparak öğrenmeye” dayalı bir eğitim anlayışını benimseyen
BİLGİ’nin 0 Fakülte, 0 yüksekokul, 0 meslek yüksekokulu
ve 0 enstitüsünde, 0 ’yi aşkın akademik programı var ve 0’in
üzerinde akademisyen bilimsel çalışmalara imza atıyor.

Ayrıca BİLGİ’nin yükseköğretimde dil eğitimi kalitesini değerlendiren dünyanın önde gelen kuruluşu CEA (Commission on Language Program Accreditation) akreditasyonuna sahip İngilizce Hazırlık Programı’nda İngilizce’yi kapsamlı bir şekilde öğrenmek mümkün.

BİLGİ’nin 40’ın üzerinde ülkede 250’nin üzerinde kurumla öğrenci değişimi ve iş birliği anlaşması var. Bu sayede dünyanın önde gelen üniversitelerinde uluslararası bir öğrenim olanağı sunuyor.

BİLGİ, saygın kurumlar tarafından en iyi üniversiteler arasında gösteriliyor.
Buna göre;
• 2021 yılı QS Gelişmekte Olan Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya Üniversiteleri Sıralaması’nda Türkiye’deki en iyi 4 vakıf üniversitesi arasında
• The Impact Rankings 2021’e göre Türkiye’den vakıf üniversiteleri arasında 3. Sırada
• Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından yapılan “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA)” 2020 yılı sonuçlarına göre, BİLGİ “yüksek memnuniyet” ifade eden “A grubu”nda yer aldı.

BİLGİ’nin yılda yılda 1000’e yakın etkinliğin düzenlendiği, öğrenimin ve ilgi alanların için farklı olanaklar sunan şehir merkezindeki üç kampüsü ve 100’e yakın öğrenci kulübü dolu dolu geçireceğin bir öğrencilik hayatı sunuyor.