BİLGİ Nedir

Prof. Dr. Kübra Doğan Yenisey Vekil Rektör

BİLGİ, “Okul için değil, yaşam için öğrenmeli” ilkesiyle 1996 yılında, eğitime dair hayalleri, hedefleri olan bir grup akademisyen ve girişimci tarafından kuruldu. 23 yıldır ruhuna üflenmiş bu heyecanla, öğrencileriyle öğrenmeye, keşfetmeye, yürümeye devam ediyor.

Yenilikçi eğitim anlayışı, güçlü akademik kadrosu ve canlı kampüs yaşamıyla Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan BİLGİ, bu zamana dek 40.000’i aşkın mezun verdi.

“Yaparak öğrenmeye” dayalı bir eğitim anlayışını benimseyen
BİLGİ’nin 0 Fakülte, 0 yüksekokul, 0 meslek yüksekokulu
ve 0 enstitüsünde, 0 ’yi aşkın akademik programı var ve 0’in
üzerinde akademisyen bilimsel çalışmalara imza atıyor.

Ayrıca BİLGİ’nin yükseköğretimde dil eğitimi kalitesini değerlendiren dünyanın önde gelen kuruluşu CEA (Commission on Language Program Accreditation) akreditasyonuna sahip İngilizce Hazırlık Programı’nda İngilizce’yi kapsamlı bir şekilde öğrenmek mümkün.

BİLGİ’nin 40 farklı ülkede 1000’e yakın öğrenci değişimi ve iş birliği anlaşması sayesinde uluslararası bir öğrenim olanağı var. 2006’dan beri, dünyanın en önemli üniversiteler ağlarından Laureate International Universities’in Türkiye’deki tek üyesi. Ayrıca, Türkiye’de en fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan ilk 5 üniversiteden biri.

BİLGİ, saygın kurumlar tarafından en iyi üniversiteler arasında gösteriliyor.
Buna göre;
• 2019 yılı QS Doğu Avrupa ve Orta Asya Üniversiteleri sıralamasında ilk 140 üniversite arasında.
• Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2017” sonuçlarında ilk 40 üniversitede.
• Bloomberg Businessweek Türkiye’nin, 2018 “En Gözde Üniversiteler” araştırmasına göre en gözde 3. üniversite.

BİLGİ’nin yılda 1000’i aşkın etkinliğin düzenlendiği, öğrenimin ve ilgi alanların için farklı olanaklar sunan şehir merkezindeki dört kampüsü ve 100’ü aşkın öğrenci kulübü dolu dolu geçireceğin bir öğrencilik hayatı sunuyor.