BİLGİ Nedir

Prof. Dr. M. Ege Yazgan Vekil Rektör

BİLGİ, “Okul için değil, yaşam için öğrenmeli” ilkesiyle 1996 yılında, eğitime dair hayalleri, hedefleri olan bir grup akademisyen ve girişimci tarafından kuruldu. 28 yıldır ruhuna üflenmiş bu heyecanla, öğrencileriyle öğrenmeye, keşfetmeye, yürümeye devam ediyor.

Yenilikçi eğitim anlayışı, güçlü akademik kadrosu ve canlı kampüs yaşamıyla Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan BİLGİ, bu zamana dek 60.000’i aşkın mezun verdi.

“Yaparak öğrenmeye” dayalı bir eğitim anlayışını benimseyen
BİLGİ’nin 0 Fakülte, 0 meslek yüksekokulu
ve 0 enstitüsünde 0 ’yi aşkın akademik programı var ve 0’in
üzerinde akademisyen bilimsel çalışmalara imza atıyor.

Ayrıca BİLGİ’nin yükseköğretimde dil eğitimi kalitesini değerlendiren dünyanın önde gelen kuruluşu CEA (Commission on Language Program Accreditation) akreditasyonuna sahip İngilizce Hazırlık Programı’nda İngilizce’yi kapsamlı bir şekilde öğrenmek mümkün.

BİLGİ’nin 50’yi aşkın ülkede 250’ın üzerinde kurumla öğrenci değişimi ve işbirliği anlaşması var. Bu sayede dünyanın önde gelen üniversitelerinde uluslararası bir öğrenim olanağı sunuyor.

BİLGİ, saygın kurumlar tarafından en iyi üniversiteler arasında gösteriliyor. Buna göre;

* 2024 yılı QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda dünyanın en iyi üniversiteleri arasında

* Uluslararasılaşma, online eğitim, mezunlarının istihdam edilebilirliği, program gücü ve kapsayıcılık alanlarındaki başarısıyla QS Stars’tan 5 yıldızla tescilli

* QS’in 2024 yılı Sürdürülebilirlik Sıralaması’na göre ise Türkiye’nin en iyi 4 vakıf üniversitesinden biri

* U.S. News & World Report’un 2023 yılı En İyi Küresel Üniversiteler Sıralaması’nda Türkiye’nin en iyi 3. üniversitesi; vakıf üniversiteleri arasında ise en iyi ikinci üniversite

* The Impact Rankings 2023’e göre Türkiye’den vakıf üniversiteleri arasında 4. sırada


BİLGİ’nin yılda yılda 1000’e yakın etkinliğin düzenlendiği, öğrenimin ve ilgi alanların için farklı olanaklar sunan şehir merkezindeki üç kampüsü ve 100’e yakın öğrenci kulübü dolu dolu geçireceğin bir öğrencilik hayatı sunuyor.