Spor

BİLGİ’de birçok dalda spor yapma olanağına sahipsin. BİLGİ’nin Kuştepe Spor Tesisleri basketbol, voleybol, hentbol, salon futbolu ve masa tenisi gibi sporlar ve mini fitness çalışma alanı için gereken altyapıya sahip. Dolapdere Kampüsü’nde bulunan Spor Tesisleri’nde ise, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, mini fitness salonu bulunmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde triatlon, masa tenisi, kick boks, yelken, frizbi, ragbi, basketbol, kadın voleybol, hentbol, tenis, futbol, futsal, kürek, taekwondo, wushu, okçuluk, eskrim, yüzme, satranç ve Amerikan futbolu dallarında spor takımları var.

Takımlarımız

  • 2014-2015 Sezonu Çeyrek Final
  • 2015-2016 Sezonu Çeyrek Final
  • 2016-2017 Sezonu Çeyrek Final
  • 2017-2018 Sezonu Playout oynadık

“Erkek Kılıç” takımımız Türkiye 2.si ve sporcularımızdan Umut Ulusaloğlu ferdi 3.lük kazandı.

BİLGİ Eskrim Takımı:

  • Umut Ulusaloğlu
  • Mirhan Bayka
  • Erant Abdullahoğlu

2017-2018 sezonu 1.döneminde İBB Turnuvasında 2.,turnuvanın 2.döneminde ise 3.olmuştur

Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye 3.sü olduk.

BİLGİ Frizbi Takımı Kadrosu

  • Deniz Başak Kahrat
  • Buse Nil Gürbüz
  • Serena Nergizoğlu
  • Gülce Bıçakcıoğlu
  • Gaye Akdolun
  • Mustafa Hazinedar
  • Hikmet Enes Özbey
  • Halil Emre Kokulu
  • Serhat Bozkurt
  • Necip Alp Peker
  • Levon Çağla
  • Kevin Varujan Kikoryan
  • Tunç Şenman
  • Berkay Murtaz
  • Muammer Ekinci
  • 2015-2016 sezonunda 2.ligde 3.olmuş ve aynı ligde kalmıştır.
  • 2016-2017 sezonunda 2.ligde Şampiyon olarak 1.lige çıkmıştır.
  • 2017-2018 sezonunda 1.Ligde Çeyrek Final oynadık.
  • 2017-2018 Sezonunda Unilig 1.lig müsabakalarında grupta 2.olduk
  • 2017-2018 Sezonunda TUSF 2.Lig müsabakalarında Turnuvayı 5.bitirdik.

Bahar Kupası yarışlarında erkekler 2X yarışında Atakan Mut ve Erkin Sümer 3.lük madalyası aldılar.

Kadınlar 1X yarışında Arzu Temel 2.

Haliç Üniversitesi 20.yıl şenlikleri 4X etabında sporcularımız

  • Atakan Mut
  • Erkin Sümer
  • Emre Vatansever
  • Arzu Temel
  • Kardelen Doyurum
şampiyon olmuşlardır

Ergometre yarışlarında Arzu Temel, Deniz küreği kadınlar kategorisinde 2. olmuştur.

Kürek takımı sporcusu Arzu Temel 24-25 Mart 2018 tarihlerinde Sapanca daki yarışlarda büyükler 1X yarışında birinci olmuştur.

31 Mart - 01 Nisan 2018 tarihlerinde Fethiye Muğla daki Akdeniz Kupasında Kadınlar kategorisinde de Arzu Temel 1.lik madalyası alarak Takımımıza 3.lük kupası kazandırmıştır.

2017-2018 Sezonu Süperlig de mücadele ettik. İlk 16 takım arasına girebilmeyi başardık.

Erkek Takımı

  • Keremcan Güzel
  • Mert Derin
  • Onur Bozkaya
  • Alptekin Gerçeker

2017-2018 Sezonu Unilig müsabakalarında tek galibiyet alarak gruptan çıkamadık.

2014-2015 Sezonu

  • Erkek Tenis takımı: Süper Lig Türkiye dördüncüsü - Unilig Türkiye İkincisi
  • Kadın Tenis takımı: 1.Lig İkincisi

2015-2016 Sezonu

  • Erkek Tenis takımı : Süper Ligde gruptan çıkamadı. - Unilig Türkiye Şampiyonu
  • Kadın Tenis takımı : 1.ligde mücadele etti - 2016-2017 Sezonu
  • Erkek Tenis takımı : Tusf müsabakalarına katıldık. - Unilig de Türkiye 2.si olduk.
  • Kadın Tenis takımı : Tusf müsabakalarında Şampiyon olarak Süper lige terfii ettik.

- Unilig müsabakalarına katıldık.

2017-2018 Sezonu

  • Erkek Tenis takımı : Türkiye 2.si
  • Kadın Tenis takımı : Türkiye 3.sü

24 Nisan'da Balıkesir'de düzenlenen yarışlarda bireysel olarak katıldık ve 10.olabildik.

  • 2014-2015 Sezonunda Koçsporfest Süperlig de Türkiye Şampiyonu olduk.
  • 2015-2016 Sezonunda Koçsporfest Süperlig de Türkiye Şampiyonu olduk.
  • 2016-2017 Sezonunda Koçsporfest Süperlig de Playout oynadık
  • 2017-2018 Sezonunda Koçsporfest Süperlig de Playout oynadık
  • 2016-2017 sezonunda İstanbul'da düzenlenen Üniversiteler Türkiye Şampiyonasında Yaşar Doğa Arıbaş,Doğa Savaş,Volkan Turan,Uzay Gökçek'den oluşan takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
  • 2017-2018 sezonunda ise,Campus Cup yarışlarında overallda 2.,irc 2 sınıfında 2., irc 5 sınıfında 2.olduk.

2016-2017 sezonunda;

  • Erkek takımı Türkiye 4.sü, Kadın takımı Türkiye 2.si oldu.

Bireysel derecelerimizde;

  • Ebru Kardelen KOVA:
    • 50m. Kelebek Türkiye BİRİNCİSİ
    • 100m. Kelebek Türkiye BİRİNCİSİ
    • 50m. Serbest Türkiye İKİNCİSİ
    • 100m. Serbest Türkiye ÜÇÜNCÜSÜ
  • Eyüp TAŞPINAR:
    • 200m. Karışık Türkiye BİRİNCİSİ
    • 400m. Karışık Türkiye BİRİNCİSİz
  • Kübra Beril ARIKAN:
    • 200m. Sırtüstü Türkiye ÜÇÜNCÜSÜ
  • Beste ASLAN:
    • 50m. Kurbağalama Türkiye ÜÇÜNCÜSÜ

Kadın Bayrak Takımı:

  • 4x50m serbest bayrak Türkiye ÜÇÜNCÜSÜ
  • 4x50m karışık bayrak Türkiye İKİNCİSİ
  • 4x100m serbest bayrak Türkiye ÜÇÜNCÜSÜ
  • 4X100m karışık bayrak Türkiye İKİNCİSİ

2017-2018 sezonunda;

  • Ebru Kardelen Kova 50m Kelebek 1.
  • Kübra Beril Arıkan 100m Sırtüstü 3.
  • Berkay Koru 50m Kelebek 3.
  • Eyüp Taşpınar 400m Karışık 3.
  • Kadın Bayrak Takımı 4x100m Karışık 3.
  • Kadın Bayrak Takımı 4x50m Karışık 3.
  • Erkek Bayrak takımı 4x100m Serbest 3.lük elde etmişlerdir.

Kadın Takımı (Almina Üngeldi, Ayşe Selin Kavdır, Beste Aslan, Ebru Kardelen Kova, Elif Şekerci, Kübra Beril Arıkan, Zeynep Serttürk)

Erkek Takımı (Furkan Kaan Abatay, Eyüp Taşpınar, Taylan Deniz Tuncer, Şabay Okan Güntekin, Orhan Erim Yağış, Berkay Koru)

Unilig de Türkiye 2.si olduk

Sporcularımız;

  • Arınç Alçın
  • Berke Can Yalçın
  • Giray Bereket
  • Hasan Berk Sipahi
  • İbrahim Solak
  • Kaan Başkaya
  • Kaan Özden Yıldız
  • Kemal Bora Özkayahan
  • Kemal Deniz Mamati
  • Muhammet Orhan Yakut
  • Neşref Toğkan Özbek
  • Nikola Aslaner
  • Oğuzhan Tüylüoğlu

BİLGİ “Snowboard Erkek Takımı” İstanbul üçüncüsü; sporcumuz Mehmet Ali İnal da ferdi klasmanda ikinci olmuştur.

Sporcularımız;

  • Murat Ferhat Kayar
  • Mehmet Ali İnal
  • Refik Çapanoğlu
  • Umut Öğücü



BİLGİ Spor Birimi'yle ilgili detaylı bilgi almak için tıkla.

Üniversitemizin 2017-2018 spor başarıları için tıkla!