Öğrenci Hayatı

BİLGİ’de öğretimin ve ilgi alanlarında kendini geliştirebileceğin pek çok olanak bulabilir, dünyanın dört bir yanında uluslararası deneyimler edinebilir ve capcanlı bir sosyal hayat sunan kampüslerde öğrenciliğini dolu dolu yaşayabilirsin.

Dersleri yalnızca sınıflarda değil, gerçek hayatta deneyimleyerek öğrenebilirsin. “Yaparak öğrenme” modeliyle eğitim veren BİLGİ’de derste gördüğün teorik bilgileri pratiğe dökebileceğin pek çok olanak var. Hukuk kliniği, mimarlık proje atölyeleri, mühendislik ve sağlık laboratuvarları, B!P, TV Santral ve RGB Studios bu olanaklardan birkaçı.
Her yıl 1000’i aşkın etkinliğe kendi kampüsünde katılabilirsin. Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi CERN’ün sergisinden Nobel ödüllü konuşmacılara, Red Hot Chili Peppers konserinden Sheryl Sandberg ve Bill Clinton’a kadar dünyaca ünlü isimler ve projeler kampüsüne geliyor.
Laureate, Erasmus ve ikili anlaşmalar sayesinde 40’ın üzerinde ülkede öğrenci değişimleri, ortak programlar, dönemsel projeler, dil programları ve yaz okullarına katılabilirsin. BİLGİ kampüslerinde dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle birlikte okuyarak uluslararası bir öğrencilik hayatını deneyimleyebilirsin.
100’ü aşkın öğrenci kulübünde ilgi alanların doğrultusunda kendini geliştirebilir, yeni hobiler edinebilir, hayalindeki etkinlikleri gerçekleştirebilirsin. Örneğin, dağcılık eğitimi alabilir, dalış gezilerine veya dans yarışmalarına katılabilir, hayvanların korunması ya da sağlıklı yaşam için çalışmalarda bulunabilirsin.
Taekwondodan futbola, frizbiden eskrim ve yelkene kadar onlarca branşta spor takımında yer alabilir ve müsabakalarda BİLGİ’yi temsil edebilirsin. Her yıl BİLGİ öğrencileri bu müsabakalarda şampiyonluklar ve dereceler elde ediyor.
Zengin bir kitap koleksiyonu ve e-kaynakları olan kütüphanede aradığın kitaplara ulaşabilir, popüler dergileri veya gazeteleri okuyabilir, müzik ve film arşivinden yararlanabilirsin. Ayrıca rahat okuma olanağı sunan çalışma alanlarında ister tek başına ister arkadaşlarınla çalışabilirsin.
Öğrencilerin %89’unun çeşitli oranlarda burs aldığı BİLGİ'de burslardan yararlanarak nitelikli ve erişilebilir bir yüksek öğrenim fırsatı elde edebilirsin.