Etkinlikler

BİLGİ’de her yıl müzik festivallerinden sergilere uluslararası konferans ve atölyelerden yarışmalara kadar 1.000’e yakın etkinlik düzenleniyor. Bu etkinliklerde kendi kampüsünde veya çevrimiçi olarak dünyaca ünlü isimlerle bir araya gelme şansı elde edebilir, en sevdiğin müzik gruplarını dinleyebilir, bilim ve sanata dair projelerde yer alabilirsin.

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN’ün “Bilimi Hızlandırıyoruz” sergisinden Nobel ödüllü bilim insanları John Nash, Eric Maskin’in katıldığı Oyun Teorisi Dünya Kongresi’ne, Genç Sosyal Girişimci Ödülleri’nden Dans Kupası’na ve Kristal Elma’ya kadar her alanda düzenlenen yüzlerce etkinlikten istediğine katılabilirsin.

Facebook COO’su Sheryl Sandberg, felsefeci, siyasi eleştirmen ve yazar Noam Chomsky, efsane futbolcu Zico ve eski ABD lideri Bill Clinton, BİLGİ öğrencileriyle bir araya gelen dünyaca ünlü isimler arasında. Red Hot Chili Peppers’tan Sezen Aksu’ya Hey Douglas’tan Tarkan ve MFÖ’ye kadar her yıl sevilen müzisyenleri BİLGİ’de dinlemek mümkün.

BİLGİ’de öğretimini destekleyen ve iş yaşamın için ilham veren pek çok aktivite de var. Tasarım sergilerinden gastronomi yarışmalarına, oyunculuk atölyelerinden mimarlık seminerlerine dek öğrenciler okudukları bölümle ilgili pek çok etkinlik ve projede yer alma olanağı bulabiliyor. Her yıl Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketleri ile BİLGİ öğrencilerini bir araya getiren BİLGİTalent Fest, sektör buluşmaları, şirket ve fabrika gezileri öğrencilere iş dünyasının kapılarını aralıyor.

BİLGİ etkinliklerinin büyük bir bölümü öğrenciler tarafından düzenleniyor. Öğrenci kulüplerine katılarak etkinliklerin organizasyonunda yer alabilir, yeni fikirlerle yeni projelere imza atabilirsin.