Bilgi Talent Yetenek Gelişimi Ve Staj Koordinasyon Ofisi

BİLGİ Talent Yetenek Gelişimi ve Staj Koordinasyon Ofisi, öğrencilik sürecinde ve mezun olduğunda bireysel, akademik ve profesyonel gelişimin için sana destek olur. Burada kendini keşfederek hedeflerini belirlemen ve gerçekleştirmen yolunda sana yardımcı olabilecek pek çok kaynak ve hizmetten yararlanabilirsin.

Danışmanlık Hizmetleri

Alanında deneyimli danışmanlardan bire bir kariyer danışmanlığı alabilir; onlarla mülakat simülasyonu yaparak iş mülakatlarına hazırlanabilirsin. Özgeçmiş danışmanlığından yararlanarak CV’ni oluşturabilirsin.

İş ve Staj Olanakları

Farklı sektörlerden 2000’i aşkın kurumun üye olduğu BİLGİTalent kariyer portalında özgeçmişini işverenlerle paylaşabilir, sektörünün öncü firmalarının iş ve staj ilanlarından haberdar olabilir ve bu ilanlara portal üzerinden başvurabilirsin.

Ayrıca fakülte ve meslek yüksekokullarının belli programlarında eğitim gören öğrencilerimizin zorunlu stajları kapsamında verdiğimiz hizmet sayesinde, staj yerinin tarafımızca bulunmasını talep edebilir, bu sayede yine eğitim görmüş olduğun alanda faaliyet gösteren sektöründe öncü kurum ve kuruluşlarda stajını tamamlayabilirsin.

Sertifikalı Eğitimler

BİLGİ Talent Yetenek Gelişimi ve Staj Koordinasyon Ofisi, ilgi alanların ve yeteneklerin doğrultusunda kişisel ve bireysel gelişimine yönelik pek çok sertifikalı eğitim sunuyor. Bu eğitimlere katılarak iş dünyasının artan rekabet ortamında başarılı olmak için fark yaratabileceğin yetkinlikler kazanabilirsin.

Üniversite-Sektör İşbirlikleri

Üniversite-sektör işbirlikleri kapsamında işveren buluşmalarına katılabilir, iş dünyasını yakından tanıyabilir, önde gelen profesyonellerin sektörel tecrübelerinden faydalanabilir ve networking olanakları sayesinde iş bağlantıları kurabilirsin.

BİLGİ Talent Fest

Her yıl Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketleri ile BİLGİ öğrencilerini ve mezunların buluşturduğumuz bu etkinlikte;

  • İlgilendiğin sektörleri takip edebilir,
  • Şirketlerin insan kaynakları yetkilileri ile bir araya gelebilir,
  • Networking fırsatları yakalayabilir,
  • Sektörün önde gelen şirketlerinin profesyonellerini dinleyerek geleceğin için ilham alabilirsin.
santralistanbul Kampüsü
santralistanbul Kampüsü
santralistanbul Kampüsü

Kariyer Planlama Dersi

Hem eğitim sürecinde hem de mesleki kararlar alırken sana destek olmak için tasarlanan Kariyer Planlama Dersi’nde kariyer yönetimi sürecini öğrenebilirsin. İlgi alanlarını ve yeteneklerini keşfedebilir, hedeflerin doğrultusunda kariyer kararları alırken kendine en uygun tercihleri nasıl yapabileceğin konusunda bilgi sahibi olabilirsin.Refik Anadol BİLGİ Görsel İletişim Tasarımı 2009 Mezunu

Benim için BİLGİ’nin en önemli avantajlarından biri eğitim dışında da hayatımı devam ettirebilmekti. Bu şu demek demekti aslında. İhsan Derman, Esen Karol, Orhan Cem Çetin gibi pek çok değerli profesör ve hocanın yanında yer alarak hayata dair ilk adımımızı korkulu rüyalarımızdan biri olan “ajans dünyası”nda atmak değildi. Akademik şemsiyenin altında hem korunaklı hem de çalışmalarımıza devam edebildiğim çok ve çok faydalı olduğunu düşündüğüm bir dönemden geçtim. Bu dönem hem bana ilham verdi hem de araştırmalarıma devam etmeme olanak sağladı. Lisansımın 3. Ve 4. Yıllarında aslında kabaca ne yapmak istediğime emindim. Tabi ki bunda BİLGİ’nin ve özellikle departmanın, VCD Bölümü’nün o dönemki şartlarda yaratıcılık anlamında en iyi öğrenci yetiştiren yer olduğunu hatırlarsak; BİLGİ’nin, Avrupa’ya açık ve “dünya insanı” olabilmemize çok yararı oldu. Dolayısıyla mezun olduktan sonra, hiçbir yere gitmeyerek okulda kalarak kariyerimin ilk yıllarını oluşturmaya başladım.

Elif Mungan BİLGİ İşletme-Ekonomi ve Reklamcılık Çift Anadal Öğrencisi

Her şey HIVE diye bir programın duyurusuyla başladı. Programı araştırıp amacını, vizyonunu, hangi konulara odaklandığını öğrenmemle programa başvurmam bir oldu. Başvuru sürecine attığım ilk adımdan itibaren bu programın çok farklı olduğunu her aşamasında hissettim. Çünkü havadaki pozitif enerji, adanmışlık hissi, verilen uğraşın büyüklüğü ve güzelliği hissedilmeyecek, görülmeyecek gibi değildi. Böyle bir programa kabul edilmeyi gerçekten çok istedim ve ben de bu adanmışlığa yakışacak, özverili bir şekilde elimden geleni yapıp sonucunda başarı elde ettim. Programa kabul edildikten sonra çok uzun sürecek bir maceranın ilk kısmı başlamış oldu. Uzun sürecek maceradan kastım, programın bitişiyle son bulan bir macera değil, hayatım boyunca devam edecek bir macera. Programdan döndüğümüzden beri üzerine çalışmaya devam ediyoruz ve daha da edeceğiz; seneye bu program hakkında çok güzel hayallerimiz, fikirlerimiz var.