Yetenek Yönetimi

Kendini, yeteneklerini yönetmek, üniversite hayatının en önemli hedefi. Bu anlayışla BİLGİ mezunları, alanlarında pek çok başarıya imza attı, her yıl da bunlara yenilerini ekliyorlar.

Mutlu olacağın bir geleceği planlayabilmek, yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmek için BİLGİ Talent’tan destek alabilirsin: Uluslararası değişim programları, uluslararası öğrenci danışmanlığı, yetenek gelişimi ve kariyer danışmanlığı, sektör buluşmaları, mentorluk, iş ve staj fırsatları, bireysel ve profesyonel gelişimine yönelik çeşitli etkinlik ve programlar bu olanaklardan birkaçı.

Yetenek ve Kariyer Gelişimi Platformu

BİLGİ Yetenek ve Kariyer Gelişimi Platformu’nda hem bireysel hem de profesyonel gelişimini destekleyen imkânlar var.

Önde gelen markalar ya da uluslararası işbirlikleri ile geliştirilen sertifika programlarına katılabilir, Yetenek ve Kariyer Gelişim Atölyeleri’nde edineceğin bilgilerle iş hayatına hazırlanabilirsin.

santralistanbul Kampüsü

Yetenek Danışmanlığı ve Gelişim Koçluğu

Birebir danışmanlık ve koçluk programlarından yararlanarak öğrenimin ve çalışma yaşamıyla ilgili merak ettiğin konularda alanlarında yetkin uzmanlardan destek alabilirsin.

BİLGİ Yetenek Gelişimi Birimi danışmanları ile okul hayatın, edinmek istediğin meslek, geleceğine dair hedeflerin, karşılaştığın zorluklar ve fırsatlar konusunda aklına takılan sorulara birlikte cevap bulabilir, CV’ni son hale getirebilir, iş görüşmelerine hazırlanabilir ve prova mülakat yapabilirsin. Ayrıca LinkedIn profiline son halini vererek network ağını genişletmek için de danışmanlık alabilirsin.

santralistanbul Kampüsü

BİLGİ Talent Fest

BİLGİ Talent Fest her yıl Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketleri ile BİLGİ öğrencilerini ve mezunlarını buluşturuyor.

BİLGİ Talent Fest’te ilgilendiğin sektörleri takip edebilir, şirketlerin insan kaynakları yetkilileri ile bir araya gelebilir, networking fırsatları yakalayabilir, sektörel panellerde önde gelen şirketlerden profesyonelleri dinleyerek geleceğin için ilham alabilirsin.

santralistanbul Kampüsü

Görevli Öğrenci Programı

Görevli Öğrenci Programı, bir yandan eğitimini sürdürürken bir yandan da üniversitede tam zamanlı çalışmana olanak tanıyor. BİLGİ’nin öğrenci desteği alan birimlerinde görev alarak iş deneyimi kazanabilirsin.

BİLGİ Talent Yurtdışı Liderlik Gelişim Programları

Dünyanın birçok yerinden gelen katılımcılarla gerçekleşen liderlik, girişimcilik, sosyal hayat, inovasyon, teknoloji gibi konularda çeşitli projelerde yer alabilir, böylece uluslararası yeniliklerden haberdar olma ve yeni ülkeler keşfetme imkanına sahip olabilirsin.Refik Anadol BİLGİ Görsel İletişim Tasarımı 2009 Mezunu

Benim için BİLGİ’nin en önemli avantajlarından biri eğitim dışında da hayatımı devam ettirebilmekti. Bu şu demek demekti aslında. İhsan Derman, Esen Karol, Orhan Cem Çetin gibi pek çok değerli profesör ve hocanın yanında yer alarak hayata dair ilk adımımızı korkulu rüyalarımızdan biri olan “ajans dünyası”nda atmak değildi. Akademik şemsiyenin altında hem korunaklı hem de çalışmalarımıza devam edebildiğim çok ve çok faydalı olduğunu düşündüğüm bir dönemden geçtim. Bu dönem hem bana ilham verdi hem de araştırmalarıma devam etmeme olanak sağladı. Lisansımın 3. Ve 4. Yıllarında aslında kabaca ne yapmak istediğime emindim. Tabi ki bunda BİLGİ’nin ve özellikle departmanın, VCD Bölümü’nün o dönemki şartlarda yaratıcılık anlamında en iyi öğrenci yetiştiren yer olduğunu hatırlarsak; BİLGİ’nin, Avrupa’ya açık ve “dünya insanı” olabilmemize çok yararı oldu. Dolayısıyla mezun olduktan sonra, hiçbir yere gitmeyerek okulda kalarak kariyerimin ilk yıllarını oluşturmaya başladım.

Elif Mungan BİLGİ İşletme-Ekonomi ve Reklamcılık Çift Anadal Öğrencisi

Her şey HIVE diye bir programın duyurusuyla başladı. Programı araştırıp amacını, vizyonunu, hangi konulara odaklandığını öğrenmemle programa başvurmam bir oldu. Başvuru sürecine attığım ilk adımdan itibaren bu programın çok farklı olduğunu her aşamasında hissettim. Çünkü havadaki pozitif enerji, adanmışlık hissi, verilen uğraşın büyüklüğü ve güzelliği hissedilmeyecek, görülmeyecek gibi değildi. Böyle bir programa kabul edilmeyi gerçekten çok istedim ve ben de bu adanmışlığa yakışacak, özverili bir şekilde elimden geleni yapıp sonucunda başarı elde ettim. Programa kabul edildikten sonra çok uzun sürecek bir maceranın ilk kısmı başlamış oldu. Uzun sürecek maceradan kastım, programın bitişiyle son bulan bir macera değil, hayatım boyunca devam edecek bir macera. Programdan döndüğümüzden beri üzerine çalışmaya devam ediyoruz ve daha da edeceğiz; seneye bu program hakkında çok güzel hayallerimiz, fikirlerimiz var.