Çift Anadal-Yan Dal Hakkında

İlgi duyduğun iki farklı program varsa ve her ikisinde de eğitim almak istiyorsan BİLGİ’nin çift anadal ve yan dal programlarına katılabilirsin.

Çift anadal ve yan dal sayesinde farklı disiplinlerde öğretim görüp, farklı bakış açıları edinebilir, bilgi birikimini artırabilir, yeni bir alanda uzmanlık kazanarak iş dünyasında bir adım öne geçebilirsin.

Çift Anadal

Çift Anadal, okuduğun programın yanı sıra ilgi duyduğun bir ikinci programdan da diplomayla mezun olabilirsin.

  • Çift anadal öğrencisi olduğunda ikinci anadal olarak tercih ettiğin programın tüm zorunlu derslerini alman ve başarıyla tamamlaman gerekir.
  • Çift anadala başvurabilmen için not ortalaman 4.00 üzerinden en az 3.00 olmalı.
  • Çift anadal öğrenimine en erken üçüncü yarıyılda, en geç beşinci yarıyılda başlayabilirsin

Yan Dal

İki farklı programda okumak istiyorsan, ama bunlardan biri daha öncelikli ise o zaman yan dal yapabilirsin.

  • Yan dal öğrencisi olduğunda, okuduğun programın yanı sıra yan dal yapacağın programın zorunlu derslerinden oluşan en az 6 ders alman ve 30 ECTS kredilik programı tamamlaman gerekir.
  • Yan dala başvurabilmen için not ortalaman 4.00 üzerinden en az 2.60 olmalı.
  • Yan dal öğrenimine en erken üçüncü, en geç altıncı yarıyılın başında başvurabilirsin.
Hüseyin Umut Dokuzelma İşletme Enformatiği ve Endüstri Mühendisliği Çift Anadal

BİLGİ’ye İşletme Fakültesi İşletme Enformatiği öğrencisi olarak girmeme rağmen, ilk senenin sonunda kendimi iş dünyasına hazırlamak ve yetkinlik alanlarımı genişletip farklı bir disiplinde çalışmak amacıyla Endüstri Mühendisliği’nde çift anadal eğitimine başladım. Bir eşit ağırlık öğrencisine sayısal disiplinde kendini geliştirme ve potansiyelini ortaya çıkarma şansı veren çok az eğitim kurumundan biri olan üniversitemin öğrencisi olmaktan son derece memnun ve gururluyum. Şu an 3. sınıf olmakla beraber artık bazı şeylerin daha çok farkındayım. Üniversite hayatı, sadece aldığımız yüksek notlar ve tamamladığımız kredilerden ibaret değil; belki de insanın zihninin en aktif ve öğrenme açlığının en fazla olduğu zamanlar.

Betül Yedikardeşler İşletme ve Reklamcılık Yan Dal

Henüz 1. sınıfta BİLGİ Kariyer Merkezi’nin yönlendirmesiyle BİLGİ Pazarlama Ofisi’nde görevli öğrenci programı kapsamında çalışmaya başladım. Eğitimimle beraber parçası olduğum ofis ortamı benim için hayatımda bir dönüm noktası oldu diyebilirim. Ofiste görevli öğrenci olarak çalışmak derslerime pratik anlamda destek olduğu kadar ufkumu farklı yönlerde geliştirdi ve BİLGİ’nin bize sunduğu yan dal imkanıyla Reklamcılık ile tanıştım. İşletme ve Reklamcılık’ı pekiştirerek ilerideki kariyer hedeflerime bir adım daha yaklaştığımı hissettim.

Emre Karamağra Tarih ve Psikoloji Çift Anadal

Üniversitenin 2. yılında Tarih programın yanında Psikoloji ile çift anadal ve bir sonraki dönemde ise Sanat ve Kültür Yönetimi ile de yandal programlarına kabul oldum. Bu sayede, kalıpların dışına çıkabilme ve hayallerimin peşinden gidebilmek için eşsiz bir akademik zenginliğin içerisine girme fırsatı edindim. Tabi, bana sunulan bu özgürlüğün verdiği tatmin akademik başarımı olumlu yönde etkiledi. Tarih programında 3 yıl boyunca bölüm birincisi olmamı ve beraberinde Üstün Başarı Bursu kazanmamı sağladı.