Erva Yaman

Erva Yaman

Mekatronik Mühendisliği Öğrencisi

"Şimdi hala başvuruyu gördüğüm o günü düşünüyorum. İyi ki o yoğun akademik programıma rağmen başvurumu yapabilmişim ve iyi ki seçilip bu eşsiz deneyimi yasayabilmişim. HIVE öncesi yaptığımız grup terapilerinde söylediğimiz cümleler anlam kazandı. "Büyük bir şey olmak üzere...", "Değişim başlıyor..." Evet değişim başladı, dahası da gelecek ve biz de bu değişimin önemli birer parçaları olacağız."

Tüm yolculuğum HIVE´ın duyurusunu web sitesinde görmemle başladı. İçimdeki heyecanı o anda hissettim ve tüm yolculuk sırasında bu kat kat arttı. İlk okuduğumda üstesinden gelebilir miyim diye düşündüm ama ben her bireyin içinde bir lider olduğunu sadece bunu ortaya koyacak gücü bulması gerektiğine inanırım; doğuştan gelen bir özellik değil, içimizdeki lider ruha güvenmeliyiz.

Bundan hareketle başvuru sürecine katıldım; gerekli videoyu çektim; sonrasında 'group discussion´ ve mülakata katılmaya hak kazandım. Bu süreç bile benim için çok öğretici ve faydalıydı. Gerçekten önemli adımları geçtik buraya ulaşmak için. HIVE öncesi hazırlıktı bir nevi. BİLGİ´nin de bunu göz önünde bulundurarak böyle bir seçim süreci hazırladığını düşünüyorum. Bunun yanı sıra, benim dışımda seçilen 7 arkadaşım da bana çok şey öğretti. Onların heyecanlarını, umutlarını, hayallerini ve amaçlarını paylaştım. Bu bana güç verdi, kendimi daha da hazır hissettim ve bunun için minnettarım.

HIVE sırasında fark ettiğim bir diğer önemli şey, oradaki insanların enerjisiydi. Onlarca farklı ülkeden gelen insanlarla bire bir iletişim kurma fırsatım oldu, pek çok konuda aydınlanmamı sağladılar. Onların enerjileri bana da enerji verdi ve hayat amacımı şekillendirmemde oldukça yardımı dokundu.

İletişim kurarken o insanlarla enerjimi harcamıyordum, aksine enerjiyle dolup taşıyordum, dopdolu hissediyordum kısacası.

Şimdi, onlarla yaşam boyu iletişimde olabileceğimi bilmek, birbirimizin hayatlarına dokunabilmek bana daha çok umut veriyor. Dünya ve toplumum için iyimser, umut dolu fikirlerimi canlı tutuyor. HIVE sayesinde kendimi tam anlamıyla "dünya vatandaşı" olabilmeye çok daha yakın hissettim ve bunun için gerçekten minnettarım. Bu benim hayat amaçlarımdan biri.

Şimdi hala başvuruyu gördüğüm o günü düşünüyorum. İyi ki o yoğun akademik programıma rağmen başvurumu yapabilmişim ve iyi ki seçilip bu eşsiz deneyimi yasayabilmişim. HIVE öncesi yaptığımız grup terapilerinde söylediğimiz cümleler anlam kazandı. "Büyük bir şey olmak üzere...", "Değişim başlıyor..." Evet değişim başladı, dahası da gelecek ve biz de bu değişimin önemli birer parçaları olacağız.