Aslı Yelkenci

Aslı Yelkenci

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Mezunu

BİLGİ'deki akademik dünya sayesinde Avrupa'da pek çok okul bana kapısını açtı


BİLGİ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden bu yıl mezun olacağım. Lisans eğitimimin ikinci senesinden bugüne kadar, genel olarak biyomedikal uygulamalar üzerinde çalışmalarını sürdüren Mikrosistemler Laboratuvarı’nda (Microsystems Lab) araştırma asistanı olarak görev almaktayım. Aynı zamanda, TÜBİTAK tarafından desteklenen ve vücuda yerleştirilip insanların sağlık durumunu sürekli olarak gözlemlemeye yarayacak entegre devrenin tasarımlarını bu laboratuvar bünyesinde sağlanan imkanlar doğrultusunda gerçekleştirdim. Bu çalışmalar sayesinde, bölüm hocalarımla beraber IEEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) destekli 3 adet konferans makalesini yayınladık. BİLGİ’de yakaladığım çalışma ortamı ve dâhil olduğum çok iyi bir araştırma grubu sayesinde akademik açıdan dolu dolu 4 sene geçirdim ve şimdi de lisansüstü programları için Avrupa’da mühendislik alanında önde gelen bazı üniversitelerden kabul almış durumdayım.

Bununla beraber, burada geçirdiğim 4 senede, “İstanbul Bilgi Üniversitesi Koşu Kulübü” (BİLGİ Running Crew) gibi arkadaşlarımla hem spor yapıp hem de iyi vakit geçirdiğim, ayrıca “Robotik Kulübü” gibi akademik açıdan kendimi geliştirebildiğim çeşitli kulüplere katılma fırsatı yakaladım.

Tüm bunlar ışığında BİLGİ’nin, öğrencilerine akademik ve sosyal açıdan kendilerini geliştirebilecekleri uygun ortamı sağladığını rahatlıkla söyleyebilirim.