BİLGİ SAPS Kulübü öğrencileri,
TET-ARGE Proje Pazarı Yarışması’nda "Akıllı Market” projeleriyle Kuluçka Özel Ödülü'nü kazandı.

BİLGİ Robotik Takımı
Laureate Robotik Mühendisliği Mükemmeliyet Ödülü Yarışması’nda 2. oldu.

BİLGİ, TÜBİTAK 2242 Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Projeleri Yarışması'nda, İstanbul Bölge İkincisi oldu.

Prof. Dr. Ali Nesin Uluslararası Matematik Birliği (International Mathematical Union) tarafından 2018 Leelavati Ödülü’ne layık görüldü.

İnşaat Mühendisliği

İnşaat mühendisliği, binalardan havaalanlarına, barajlardan metro ve hızlı tren projelerine kadar her türlü yapının tasarım, proje, yapım ve denetim aşamasında yer alabileceğin bir alan.

İnşaat Mühendisliği, öğrencilerin temel mühendislik bilgilerini bilgisayar ortamında tasarım, planlama ve simülasyon yaparak öğrenmelerine ve böylece uygulama becerilerini geliştirmelerine yönelik bir eğitim sunuyor. Her öğrenci bir inşaat mühendisliği projesi tasarlayarak mezun oluyor ve staj olanakları sayesinde şantiyelerde deneyim kazanıyor.

Program, yaratıcılığı ve çözüm geliştirme becerileri gelişmiş, teknolojideki gelişmeleri yakından takip edip kullanabilen, dünyanın her yerinde mesleğini icra edebilecek mühendisler yetiştiriyor.

Program santralistanbul Kampüsü’nde ve öğrenim dili İngilizce.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
İnşaat Mühendisliği Burslu SAY 5 418,1970 89482
İnşaat Mühendisliği %50 İndirimli SAY 24 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ İnşaat Mühendisliği'ndeyken...

Prof. Dr. Alpaslan Parlakçı
Prof. Dr. Alpaslan Parlakçı

BİLGİ’nin yetiştireceği mühendislerin yerel ve küresel sorunlara duyarlı, katılımcı bilinç sahibi, sadece meslek edinme ile sınırlı olmayan, bilginin özgürleştirici yanı ile iyi yaşam kaygısını taşıyan yurttaşlar olarak hızla değişen dünyaya liderlik yapacaklarına inanıyoruz.

Dr. Öğr. Üyesi Muammer Özbek
Dr. Öğr. Üyesi Muammer Özbek

İstanbul Bilgi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, inşaat mühendisliğinin temelini oluşturan kuramsal, uygulamalı bilgileri edinmiş olmanın yanı sıra yaşamımızda çekince oluşturan deprem, benzeri doğal yıkımlara karşı güvenli yapı tasarlamayı bilen, bu sorumluluğun bilincinde olan, çevresel problemleri tanıyıp çevreye saygılı çözümler üreten mühendisler vermeyi başlıca amaçlarından biri olarak görmektedir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
İnşaat Mühendisliği / Akademik Kadro

 • Ilgar Şafak (Doç. Dr.)
 • Bilge Baş (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Büşra Aktürk (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Ceyda Nur (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Gürkan Günay (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Muammer Özbek (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Tanay Karademir (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Bilal Umut Ayhan
 • Muhammed Said Parlak
 • Fatoş Germirli Babuna (Prof. Dr.)
 • Gülben Çalış (Doç. Dr.)
 • Cem Haydaroğlu (Faculty Member, PhD)
 • Tuğçe Ergün
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA

İnşaat Mühendisliği MEZUNU NE İŞ YAPAR?

İnşaat Mühendisliği mezunu olduğunda, inşaat projelerinin analiz ve tasarım aşamalarını yürüten şirketlerde, proje yönetim firmalarında, inşaat malzemesi üreten kuruluşlarda çalışma olanaklarına sahip olabilirsin. Ayrıca saha mühendisi olarak görev alabilir veya kendi işyerini açabilirsin. BİLGİ İnşaat Mühendisliği’nde kazanacağın donanım sayesinde uluslararası üniversitelerin yüksek lisans programlarını tamamlayabilir ve akademisyen olabilirsin.