BİLGİ SAPS Kulübü öğrencileri,
TET-ARGE Proje Pazarı Yarışması’nda "Akıllı Market” projeleriyle Kuluçka Özel Ödülü'nü kazandı.

BİLGİ Robotik Takımı
Laureate Robotik Mühendisliği Mükemmeliyet Ödülü Yarışması’nda 2. oldu.

BİLGİ, TÜBİTAK 2242 Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Projeleri Yarışması'nda, İstanbul Bölge İkincisi oldu.

Prof. Dr. Ali Nesin Uluslararası Matematik Birliği (International Mathematical Union) tarafından 2018 Leelavati Ödülü’ne layık görüldü.

Endüstri Mühendisliği

Endüstri mühendisliği, insan gücü, makine, malzeme, bilgi, enerji, zaman ve sermaye gibi kaynakların en etkin ve verimli şekilde kullanılması, geliştirilmesi ve yönetimi ile ilgili bir disiplin.

MÜDEK onaylı Endüstri Mühendisliği’nde öğrenciler, bu disiplini hem teoride hem de pratikte öğrenme imkanına sahip. Öğrencilerin kendi projelerini geliştirdiği derslerde mühendislik bilgisini uygulayarak pratik beceriler kazanmaları hedefleniyor. Ayrıca staj olanakları sayesinde öğrenciler, üretim veya hizmet sektöründe iş deneyimi kazanıyor.

BİLGİ Endüstri Mühendisliği, gelişen teknoloji ve bilişim dünyasına uyum sağlayabilen, çözüm üretme yetenekleri gelişmiş, uluslararası takımlarda çalışabilecek uzmanlar yetiştiriyor.

Program santralistanbul Kampüsü’nde ve öğrenim dili İngilizce.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Endüstri Mühendisliği Burslu SAY 13 488,9810 25968
Endüstri Mühendisliği %50 İndirimli SAY 69 389,4600 124361
Endüstri Mühendisliği Ücretli SAY 15 353,5380 181774

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Endüstri Mühendisliği'ndeyken...

Prof. Dr. Alpaslan Parlakçı
Prof. Dr. Alpaslan Parlakçı

BİLGİ’nin yetiştireceği mühendislerin yerel ve küresel sorunlara duyarlı, katılımcı bilinç sahibi, sadece meslek edinme ile sınırlı olmayan, bilginin özgürleştirici yanı ile iyi yaşam kaygısını taşıyan yurttaşlar olarak hızla değişen dünyaya liderlik yapacaklarına inanıyoruz.

Prof. Dr. Cemal Deniz Yenigün
Prof. Dr. Cemal Deniz Yenigün

BİLGİ Endüstri Mühendisliği analitik düşünme yeteneğiyle birlikte sistem bakışı güçlü, iletişimi kuvvetli, problemlere endüstri mühendisliği disiplininin sağladığı araçların yanı sıra sürekli gelişen teknoloji ve bilişimin sunduğu imkanları da kullanarak çözümler üretebilen mühendisler yetiştirme hedefindedir. BİLGİ’li endüstri mühendisleri çeşitli sistem tasarım, kurma, geliştirme ve denetim görevlerini yerine getirirken insan, bilgi, ekipman ve finansal kaynakların en verimli şekilde nasıl kullanılacağını hem teoride hem de pratikte öğrenme imkanına sahip olacaklardır.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Endüstri Mühendisliği / Akademik Kadro

 • Cemal Deniz Yenigün (Prof. Dr.)
 • Banu Kabakulak (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Doruk Şen (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Tonguç Yavuz (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Umman Mahir Yıldırım (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Zehra Düzgit (Dr. Öğr. Üyesi)
 • İrem Otay (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Ergun Arı
 • Fatma Canan Çilingir (Prof. Dr.)
 • İrem Uçal Sarı (Doç. Dr.)
 • Ayşegül Özkavukcu
 • Gökhan Kalem
 • Sadullah Akın Rota
 • Timuçin Bilgör
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA

Endüstri Mühendisliği MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Mezun olduğunda endüstri ve hizmet sektörlerinde verimliliği artıracak sistemler tasarlayan, bunun için yeni stratejiler geliştirip uygulayan uzmanlar arasına katılabilirsin. Üretim planlama ve yönetimi, bilişim sistemleri, proje yönetimi, organizasyon yönetimi, kalite kontrol, insan kaynakları yönetimi, hizmet sistemleri planlaması ve analizi çalışabileceğin iş alanları arasında. Mezunların en çok iş olanağına sahip olduğu sektörler arasında inşaat, sağlık, turizm, enerji, lojistik, eğitim, bankacılık, sigortacılık, telekomünikasyon, bilişim ve perakende bulunuyor.