Ahmet İbre

Ahmet İbre

Makine Mühendisliği Mezunu

BİLGİ'nin bana sadece ilk adımlarımda değil, hayatta karşıma çıkabilecek tüm senaryolarda da destek olduğunun farkına vardım.

BİLGİ maceram 2016 senesinde Uçak Teknolojisi bölümü ile başladı. Önlisans için üniversiteye başladığımda, diplomamı alıp iş hayatına atılmayı planlıyordum fakat BİLGİ, bana üniversitenin bir diplomadan çok daha fazlası olduğunu gösterdi.

Önlisans eğitimi almaya başladığımda, üniversite hayatı denen olgunun bir insan için olmazsa olmaz bir tecrübe olduğunu ve burasıyla ilgili öngördüğüm her şeyin aslında buzdağının görünen kısmı olduğunu fark ettim. Aldığım eğitim ve stajlardaki saha deneyimimle yetinmeyerek -her öğrencinin yapması gerektiği gibi- okulda öğrenciye sağlanan her türlü imkândan faydalanarak kendimi başta sosyal ve buna artı olarak sportif ve kültürel açıdan geliştirdim. Okulumuzun Amerikan Futbolu Takımı BİLGİ Hunters'ta bir sene aktif rol oynadım. Daha sonrasında arkadaşlarımla bir araya gelip okulumuzun Muggle Quidditch Takımı, BİLGİ Crows'un kuruluş aşamasında yer aldım. Yönetim ve sportif direktörlüğün yanı sıra sporcu olarak da bünyesinde barındığım BİLGİ Crows ile birlikte güzel başarılara imza attık ve bana çok önemli insanlar kazandırdı. İlaveten, okulumuzun görevli öğrenci programına katıldım ve yazın Tanıtım Günleri'nde çalıştım. Dışardan bakınca tahmin bile edilemeyecek bir iş tecrübesi ve harika arkadaşlar kazandım.

Eğitimimi başarıyla tamamlarken, öğrenmenin ve kendini geliştirmenin sonunun gelmediğinin, üniversite hayatının 2 seneye sığdırılamayacağının farkında birisiydim ve DGS sınavında sayısalda ilk 4000'e girerek, lisedeyken bende hep bir hayal olarak kalacağını düşündüğüm Makine Mühendisliği programına yine BİLGİ'de yerleştim. Lisans eğitiminin farkını gördüğümde, bu zorluk beni daha da teşvik etti diyebilirim. Eğitimim yoğunlukla devam ederken, geçirdiğim bazı sakatlıklardan sonra ilgimi mecburen sportif kulüplerden akademik içerikli kulüplere yönlendirerek okulumuzun tek öğrenci radyosu RadyoVesaire'de aktif rol almaya başladım. Önümüzdeki sene ise Kulüp Başkanı olarak devam edeceğim. Geçilen tüm sürede okulda Görevli Öğrenci olarak çalışmaya devam ettim ve tecrübemi arttırırken BİLGİ'nin bana sadece ilk adımlarımda değil, hayatta karşıma çıkabilecek tüm senaryolarda da destek olduğunun farkına vardım.

BİLGİ'den önce hayalini kurduğum şeyleri burada gerçekleştiriyorum. Ben yaptım, sen neden yapmayasın?