Ahmet İbre

Ahmet İbre

Uçak Teknolojisi Öğrencisi

BİLGİ’ye geldiğim ilk sene, daha önceki senelerde buranın öğrencisi olan abim ile birçok kez ziyaret ettiğim için, her şeyin farkında olduğumu sanıyordum. Fakat farkında olduğum kısmın en fazla %10’luk bir kısım olduğunu, ilk senemde başımdan geçen olaylar sayesinde anlamış oldum. Fazla uzatmadan, bu olaylar arasından ufak bir seçme yapıp, "Öğrenci Kulüpleri" ile ilgili olan kısımlardan bahsetmek istiyorum.

Her zaman spora yatkın birisi oldum-çoğu zaman derslerimden daha çok değer verdiğim bile oldu. Bu yüzden üniversitedeki ilk günlerimde sporla ilgili olan tüm kulüplere ön üyeliğimi yaptırdım. Daha sonrasında artan yoğunluğumla beraber sadece Amerikan Futbolu (BİLGİ Hunters) ve Muggle Quidditch (BİLGİ Crows) takımlarında aktif kalabildim. Zaman geçtikçe Crows’un bana daha çok şey katacağını ve bu spordan daha çok zevk aldığımı farkettim. Öyle ki, ikinci senemin başında Hunters’ı bırakıp Crows’da hem sahada hem de yönetimde görev almaya başladım. Bana kattığı sayısız anının dışında yönetim yeteneğimi de geliştirdi. Bir gün, Işık Üniversitesi ile yaptığımız hazırlık maçında dizimden ağır bir sakatlık geçirdim. Bu sakatlığı atlatıp sahaya dönmem yaklaşık beş ayımı aldı. Bu iyileşme sürecinin sonu, doğum günüme denk geliyordu ve takım arkadaşlarım bana hediye olarak; çok istediğim, takım armamız olan karganın dövmesini yaptırdılar. Bu dövme, bu yazıda anlattıklarımla beraber, üniversite anılarımın hepsini barındırıyor.

BİLGİ’de geçirdiğim iki senemde, Uçak Teknolojisi önlisans bölümünden mezun oldum. Bu iki sene içinde bana hem akademik, hem sosyal hem de yönetim becerileri açısından kattıklarından memnunken, liseye başladığımdan beri hayalim olan Makine Mühendisliği lisans bölümünü okumak için bir şeyler yapmaya başlamam gerektiğinin farkındaydım. Bu bağlamda DGS sınavına hazırlandım ve lisans eğitim hayatıma da BİLGİ’de devam etmeye karar verdim. DGS sınavında sayısal Türkiye 4000.'liği derecesini elde ettim ve yine BİLGİ’de hayal ettiğim bölüme yerleştim. Yolunuzu kendiniz çizdiğiniz sürece macera her zaman devam eder!