ELSA DTÖ Hukuku Dava Yarışması 2018 Avrupa Şampiyonu BİLGİ Hukuk Takımı, Dünya Finalleri için Cenevre’de!

DTÖ Kürsüsü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Pınar Artıran İngiliz Parlamentosu Avam Kamarası’nda bilirkişi ve sözlü tanık olarak görev yaptı.

Öğr. Gör. Dr. Nilüfer Oral BM Uluslararası Hukuk Komisyonu'na seçildi.

Uluslararası hukuk alanında uzman isimlerden oluşan 51 adayın ve 193 ülkenin katıldığı oylamada, Dr. Nilüfer Oral 144 oy ile yeni seçilen 34 kişilik Komisyon'un dört kadın üyesinden biri oldu.

Hukuk

BİLGİ Hukuk, hukukun sosyal, ekonomik, teknolojik ve kültürel hayatla ilişkisini de ele alan çok disiplinli bir bölüm. Pek çok öncü girişimin yanı sıra Türkiye’de ilk kez BİLGİ tarafından verilmeye başlanan Hukuk Kliniği dersleri sayesinde gerçek vakalar üzerinde çalışma ve “yaparak öğrenme” olanağı sağlıyor.

Güçlü akademik kadrosu, Avrupa’da 35 seçkin üniversite ile gerçekleştirdiği değişim programları, öğrenci ve mezun başarılarıyla ön plana çıkan BİLGİ Hukuk iki kez Avrupa birinciliği, bir kez de finalde Harvard ile karşılaşarak dünya ikinciliği elde etti.

Program santralistanbul Kampüsü’nde ve derslerin %30'u İngilizce. 

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN YIL TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Hukuk Burslu EA 14 2019 456,4610 1770
Hukuk %50 İndirimli EA 14 2019 392,2870 23500
Hukuk %25 İndirimli EA 14 2019 - -
Hukuk Ücretli EA 98 2019 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Hukuk'tayken...

Prof. Dr. Turgut Tarhanlı
Prof. Dr. Turgut Tarhanlı

İyi bir hukuk eğitiminin, farklı inceleme alanlarına ilişkin çok disiplinli bir bakışı dikkate almaktan kaçınmaması gerekir. Bu, insan ilişkilerinin düzenlenmesini hedefleyen hukukun sosyal ilişkiler içindeki gerçekliğinin ve gerekliliğinin kavranması anlamına gelir. BİLGİ Hukuk Fakültesi’ndeki eğitim, bu parametrelere göre belirlenmiştir.

Hukuk Fakültesi
Hukuk / Akademik Kadro

Hukuk Fakültesi santralistanbul Kampüsünde

Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA