Aleyna Hadımoğlu

Aleyna Hadımoğlu

Hukuk Öğrencisi

Ben Aleyna Hadimoğlu, milli dalga sörfü sporcusu ve gelecek avukat adayıyım. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ilk senem ve Hukuk Fakültesi’nde okuyorum. Okulumu seçerken her zaman ders, kariyer, spor üçlüsünü bir arada götürebileceğim ve bu yönde olanakları olan bir okul olmasına özen gösterdim. Üniversite tercihimi yaparken de aynı özeni gösterdim ve bu yönde bir tercih yaptım. Üniversitede ilk senem olmasına rağmen bu konuda BİLGİ’de neredeyse hiç zorluk çekmedim. Derslerin güncel konuları içerdiğini ve hocalarımın bana bir şeyler kattığını gerçekten hissettiğim için benim için keyifli ve güzel bir sene oldu diyebilirim. Birçok insan profesyonel sporcu olduğu için kolay bölüm okumayı tercih eder veya kariyer odaklı hareket edip zor bölümde okudukları için yaptıkları sporu bırakırlar. Ben her zaman ders, sosyal hayat ve spor başarımı en iyi noktada tutup hiçbirinden fedakarlık etmemeyi seçtim.

Benim için başarı demek çok birçok şeyi aynı anda en iyi şekilde yürütebilmektir. Lisede de en zor okulların birinden mezun oldum, üniversite sınavına çok çalıştım ama asla çalışmayı veya yarışlara katılmayı bırakmadım. Daha sonra hukuk fakültesini kazandım, yaptığım sporla ilgili bölümümün zorluğundan dolayı endişelerim olsa bile İstanbul Bilgi Üniversitesi bana umduğumdan çok destek oldu. Hatta BİLGİ’de okurken Türkiye adına bir ilki gerçekleştirdim diyebilirim. Daha önce federasyon kurulmadığı için kendi imkanlarımla yarıştığım dalga sörfünün bu sene federasyonu kuruldu ve Türkiye’nin ilk kadın milli dalga sörfçüsü olarak dünya şampiyonasına katıldım. Bunların hepsi final haftamdan önce olsa bile daha önceden her derse gittiğim ve düzenli not tuttuğum için fazla zorlanmadım ve üniversitemin manevi desteği bu başarımda bana güç verdi. Ülkemizde çok yeni olan bir sporda milli olmak çok gurur verici.

Okulumuz için de hedefim ilk profesyonel dalga sörfü kulübünü kurmak ve bu sporu elimden geldiği kadar tanıtıp yaymak. Benim amacım her zaman insanlara isteyince ve çalışınca her şeyin mümkün olduğunu göstermek oldu ve öyle de olmaya devam edecek. Her zaman tek yöne odaklanıp istediklerini gerçekleştiremeyen insanlara, doğru yeri tercih ettikten sonra her şeyin mümkün olduğunu göstermek. Ben BİLGİ’li bir milli sporcu olmayı ve başarı yolunda çok çalışmayı seçtim. Çünkü seçimlerimiz her zaman başarıya giden en önemli yoldur.