RGB Studios YouTube’da, hayat canlı yayında!

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Stüdyoları

Dijital Oyun Tasarımı

Oyun alanının bir iletişim süreci olduğu fikrinden yola çıkan BİLGİ Dijital Oyun Tasarımı, küresel düzeyde önemli bir endüstri haline gelen oyun sektörünün rekabetçi ortamında yaratıcı ve yenilikçi dijital oyun tasarımcıları yetiştiriyor.

Tasarımı dijital teknolojilerin olanaklarıyla buluşturan program, dijital medya, sinema, müzik, mühendislik gibi farklı alanlardan beslenen disiplinler arası bir içeriğe sahip.

Oyun kültüründen oyun yazarlığına, oyuncu psikolojisinden oyun sektörünün işleyişine dek faklı alanlarda dersler alacağın bu program, kendi oyunlarını VR, 3D yazıcı, güncel oyun yazılımları gibi en yeni teknolojilerle donatılmış stüdyolarda, piyasaya sürülebilecek standartlarda geliştirme fırsatı sunuyor.

Program santralistanbul Kampüsü’nde ve öğrenim dili İngilizce.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Dijital Oyun Tasarımı Burslu SAY 6 407,9822 37079
Dijital Oyun Tasarımı %50 İndirimli SAY 39 245,9855 306911

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Dijital Oyun Tasarımı'ndayken...

Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu
Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, iletişimin, sosyal hayatın her alanına nüfuz ettiği, ancak henüz "insanlığın bir başarısı" olarak adlandırılamayacağı bir dünyada bireylerin "anlamın kontrolünü ele almalarını" sağlayacak ve onun tarafından kontrol edilmelerini önleyecek bir eğitim vermek için çaba harcıyor. İletişim Fakültesi, düşüncenin yalnızca sözcüklerle değil, görüntüler ve seslerle de ifade edilebileceği anlayışının yanı sıra eleştirel düşünce alışkanlığını geliştirmeye büyük önem veriyor.

Dr. Öğr. Üyesi Nuri Kara
Dr. Öğr. Üyesi Nuri Kara

BİLGİ Dijital Oyun Tasarımı, Türkiye’nin dijital oyun tasarımı alanında kurulan ilk dört yıllık lisans programını yürütmektedir. Dijital oyunlara ifade gücü olan medya kanalları olarak odaklanan Bölüm, rekabetçi bir endüstri içinde yaratıcı düşünceyi teknik ve organizasyonel beceriyle harmanlayabilecek oyun tasarımcıları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İletişim Fakültesi
Dijital Oyun Tasarımı / Akademik Kadro

 • Nuri Kara (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Atakan Cankorur
 • Başak Tinli
 • Başar Ünder
 • Burçin Geniş
 • Ece Arıhan
 • Ercan Altuğ Yılmaz
 • Ipek Kuran Yıldırım
 • Semih Bertuğ Benim
 • Seray Şenyer
 • Server Zafer Masalcı

santralistanbul Kampüsünde sürekli güncellenen teknik olanaklara hızla adapte olursun.

Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA

Dijital Oyun Tasarımı MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Dijital Oyun Tasarımı, mezun olduğunda yenilikçi oyun fikirleri ve uygulamaları geliştiren profesyoneller arasına katılabileceğin bir bölüm. Uluslararası dijital oyun sektöründe oyun geliştirme ekipleri içinde yaratıcı ve yönetici pozisyonlarda yer alabilirsin. Ayrıca medya, yazılım, reklam, pazarlama ve eğlence sektörleri çalışabileceğin diğer alanlar arasında.