Çiğdem Şener

Çiğdem Şener

Halkla ilişkiler Mezunu

İstanbul Bilgi Üniversitesi benim akademik hayatımın başladığı ve bir üniversiteden beklediğimden çok daha fazlasını bir arada sunan özel bir yer. 2001 yılında İletişim Fakültesi’nde başlayan yolculuğum her zaman BİLGİ’li olmanın ayrıcalığına sahip olmam sebebi ile çok renkli bir öyküye dönüştü. Daha eğitimimin ilk yılından itibaren üniversitemin bana sunduğu olanaklar ve açtığı kapılar ile pek çok kurumla daha iş hayatında aktif olmadan tanışma şansına sahip oldum.

Eğitim hayatımın ilk yılında Türkiye’ nin ilk ve hala da tek olma özelliğini taşıyan 360 derece spor iletişimi yapan şirketler topluluğunda stajyer olarak başladığım çalışma hayatım daha sonra üniversitenin halkla ilişkiler departmanında çalışan öğrenci statüsünde yer almam, pek çok farklı kurum ve kuruluşta stajyer ve mentee olmam ile bambaşka bir şekle büründü. Kariyer merkezi ve BİLGİ EĞİTİM tarafından düzenlenen pek çok farklı organizasyonda hem katılımcı hem de görevli oldum.  Üniversite eğitiminin son yılında içerisinde bulunduğum grup ile birlikte BİLGİ’den  aldığım sonsuz destek sayesinde hayata geçirdiğim bitirme projem olan “santral’e bağlan” isimli sosyal sorumluluk projesi sayesinde hem akademik eğitimimi aldığım üniversiteye uygulanabilir bir proje bırakmış,  hem de kendi kişisel gelişim yolculuğumda toplum için sosyal sorumluluk bilincinin önemini kavramış oldum.

BİLGİ’ den aldığım motivasyon ve eğitim hayatım boyunca sürekli kendimi geliştirmek üzere yaptığım çalışmalarla mezun olduğumun 5. ayında bir başka vakıf üniversitesinde önemli ve değerli bir startup projenin başına getirilerek 9 yıllık uzun bir kariyer yolculuğu yaparak hem çalıştım hem de İnsan Kaynakları alanında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. 9 yılın sonunda  bir kariyer  sürprizi olarak ilk stajımı yaptığım 360 derece spor iletişimi şirketler topluluğunda İstanbul Bilgi Üniversitesi ile yapılan işbirliği ile kurulan Spor Yöneticiliği Lisans Programı’ndan sorumlu proje yöneticisi olarak kariyerimi sürdürüyorum.

İstanbul Bilgi Üniversitesi hem eğitim hayatım boyunca hem de kariyerim içerisinde göğsümde taşıdığım gizli bir arma gibi bana her zaman pek çok farklı alandan pek çok farklı bakış açısına sahip insanla bir arada olma şansını verdiği gibi pek çok farklı kapının da ardına kadar önümde açılmasına sebep oldu.

Sizler de BİLGİ’li olma ayrıcalığı ile daha kapısından girdiğiniz andan itibaren büyük bir ailenin parçası olmak, daha öğrencilik sırasındayken iş dünyasının basamaklarına adım atmak en önemlisi de sonsuz ilgi ve destek görmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. BİLGİ’li olma ayrıcalığına hoş geldiniz.