Emine Sinem Şen

Emine Sinem Şen

Görsel İletişim Tasarimı Öğrencisi

Henüz lisedeyken gelecekteki mesleğime karar vermiştim, liseden beri okuduğum Grafik Tasarım bölümünü BİLGİ’de kazandım. Ben önlisans Grafik Tasarım bölümündeyken ablam da BİLGİ’de Görsel İletişim Tasarımı okuyordu, bu yüzden okula ve bölüme az çok hakimdim. Ben de BİLGİ’li olup, sunduğu imkanlardan faydalanmak istiyordum. 2 yıllık bir program olmasına rağmen BİLGİ Grafik Tasarım bölümü bana birçok şey kattı. Çizim yeteneğim gelişti ve illüstrasyonla tanıştım, birçok bilgisayar programı öğrendim.

Önlisans Grafik Tasarım bölümünden mezun olduktan sonra DGS sınavına girdim ve ablamın da okuduğu lisans Görsel İletişim Tasarımı bölümüyle eğitimime BİLGİ’de devam ettim. Grafik Tasarım’dan sonra Görsel İletişim Tasarım bölümünü okumam, sektörde daha geniş alanda bilgi sahibi olmamı sağladı.

Eğitim hayatımın dışında sosyalleşmemde de okulun büyük rolü vardı. Motosiklet klübüne üye oldum ve birçok etkinlikte yer aldım, kick box klübüne katılarak spor yapmaya başladım. Tüm bunlar dışında hayatımı birçok konuda şekillendiren Tanıtım Departmanına başvurdum ve Kuştepe Kampüsü’nde Yaz Tanıtım Günleri’nde görevli öğrenci olarak çalıştım. Birçok arkadaş edindim ve okulumu daha yakından tanıdım.