Süleyman Yılmaz

Süleyman Yılmaz

Görsel İletişim Tasarımı Mezunu

2007 Yılında Görsel İletişim Tasarımı bölümü rüyalarımı süslüyordu. Tüm sene portfolyomu hazırlayıp, yetenek sınavlarına hazırlandım. O gün geldi ve sınava girdim. Hayatımın tamamen değişeceğinden henüz haberim yoktu.

Sınav sonuçlarını ailemle beraber öğrendim. Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’ne Üstün Yetenek Bursu ile kabul edilmiştim.  Sanırım son 10 yıldır bir daha hiç o kadar çok sevinmemişimdir.

O günden itibaren BİLGİ hayatım olmuştu. Ders zamanları dışında da okulun tasarım projelerinde aktif olarak tasarım yapıyor, kendimden çok daha iyi tasarımcılarla ve hocalarla tasarım hakkında konuşuyor, beraber iş üretiyorduk. Son model ekipmanlarla sabahlara kadar bir şeyler deniyorduk. Türkiye’nin duayen tasarım hocalarıyla aynı odada sabahlamak, onlarla arkadaşmışçasına tartışabilmek sanırım en büyük lütuftu.

Tatlı sert rekabet ortamı, günlerce süren hazırlık ve tasarım süreçleri bizi sandığımızdan çok daha fazla geliştirmişti. Henüz 3. Sınıftayken global ajanslardan iş teklifleri alıyor, global sergilerde işlerim sergileniyordu.

BİLGİ’den aldığım disiplin ve eğitim bana kendi tasarım ofisimi açma cesareti verdi.

Bundan 6 yıl önce başlayan maceramda her zorlandığımda, arayabildiğim hocalarım ve BİLGİ’li dostlarım oldu.