Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

2018’de öğrencilerinin bitirme projeleriyle birincilik ödülü aldığı Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı’nda sağlıklı veya engelli insan yaşamının aktif ve bağımsız olmasını sağlamaya, yaşam kalitesini artırmaya yönelik bir eğitim verilmektedir. Teori ve pratiğin iç içe geçtiği süreçte bilimsel alan çalışmalarından, fakültedeki laboratuvar olanaklarına ve staj sürecine kadar gerçek vaka deneyimleri seni bekliyor.

Mezun olduğunda klinik ve hastaneler, rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim merkezleri, engelli okulları, iş yeri sağlık birimlerinde çalışabilirsin .

Program Dolapdere Kampüsü’nde ve öğrenim dili Türkçe.

Fakülte Laboratuvar İmkanları:

Temel Bilimler Uygulama, Besin Kimyası, Isı-Işık-Hidroterapi, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Gelişimi Uygulama, Perfüzyon Temel Eğitim, Anatomi, Ergoterapi Temel Eğitim, Transfer Aktiviteleri, Beslenme İlkeleri, Beslenme Antropometrisi, Hemşirelik Temel Becerisi, Hemşirelik Simülasyon Merkezi, Elektrofiziksel Ajanlar, Terapötik Egzersiz, Gelişimsel Tanı Değerlendirme ve Çocuk Odaklı Aile Danışmanlığı Ünitesi, Çocuğu Destekleme ve Erken Müdahale Ünitesi, Çocuğu Destekleme ve Erken Müdahale Ünitesi, Çocuk Gelişimi Bölümü Uygulama, Besin Kimyası Laboratuvarı

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Burslu SAY 5 351,0090 186722
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon %50 İndirimli SAY 34 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon'dayken...

Prof. Dr. Zeynep Şimşek
Prof. Dr. Zeynep Şimşek

Öğrencilerimiz, yaşam boyu öğrenme hedefi doğrultusunda, öğrenci merkezli eğitim-öğretim felsefesi ile teorik eğitimin yanı sıra sağlık ve ilgili sektörlerde uygulama yaparak, mesleki ve kişisel gelişimlerini sürekli desteklediğimiz güçlü akademik kadromuz ve tüm idari personelimiz ile saygın bir ortamda yetişmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Hülya Şişli
Dr. Öğr. Üyesi Hülya Şişli

Fizyoterapistler, sağlığın korunmasında, spor merkezlerinde, kamuya ve özel sektöre ait klinik ve hastanelerde, rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim merkezleri ve engelli okullarında, endüstride ve iş yeri sağlık birimlerinde, yaşlı bakım evlerinde ve evde bakım hizmetleri veren kuruluşlarda görev alabilirler. Akademik kariyer yapmak isteyenler, yurt içinde ve yurtdışındaki üniversitelerde lisansüstü eğitimlerine devam edebilir, akademisyen veya klinisyen olarak çalışabilirler.

Sağlık Bilimleri Fakültesi
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon / Akademik Kadro

  • Ali Demirci (Prof. Dr.)
  • Elif Elçin Dereli (Doç. Dr.)
  • Tomris Duymaz (Doç. Dr.)
  • Aycan Çakmak Reyhan (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Hülya Şişli (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Furkan Çakır
  • Çiğdem Emirza
  • İlkşan Demirbüken (Prof. Dr.)
  • Eren Timurtaş (Doç. Dr.)
  • Abdurrahman Evin

İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü

Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Mezun olduğunda klinik ve hastaneler, rehabilitasyon merkezleri ve iş yeri sağlık birimlerinde çalışabilir; özel eğitim merkezleri ve engelli okullarında, yaşlı bakım evlerinde ve evde bakım hizmetleri veren kuruluşlarda görev alabilirsin. BİLGİ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon’da kazanacağın güçlü donanım sayesinde lisansüstü öğretimine uluslararası üniversitelerde devam edebilir, akademisyen veya klinisyen olabilirsin.