Bahar Kızılhisar

Bahar Kızılhisar

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Mezunu

Alanında birbirinden değerli ve içten hocalarımla bir telefon kadar yakın eğitim geçirdim


“Alanında birbirinden değerli ve tecrübeli en önemlisi de içten olan akademisyenlerimle 4 yıl her an bir telefon kadar yakın olabileceğimiz bir eğitim süreci geçirdim.”

2013 yılında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü tercih edip, bir BİLGİ’li olarak Kuştepe Kampüsü’nde bir yıl İngilizce Hazırlık Programı okudum.

2014-2018 yılları arasında ise Dolapdere Kampüsü’nde eğitim hayatıma devam ettim. Alanında birbirinden değerli ve tecrübeli en önemlisi de içten olan akademisyenlerimle 4 yıl her an bir telefon kadar yakın olabileceğimiz bir eğitim süreci geçirdim. Tüm bilgi ve becerilerini, mesleki tüm sırlarımızı en ince ayrıntılarına kadar “bilgi paylaştıkça çoğalır ve değer kazanır” felsefesiyle bizlere sundular.

Sağlık ile ilgili seçmeli dersler çoğaldıkça kendimi farklı alanlarda da geliştirme fırsatı buldum. Sağlık her gün yeni bir bilgiyle güncellenirken, Üniversitemiz ve hocalarımız bu gelişmelere ayak uydurdu ve en yeni, en güvenilir bilgi ve yöntemleri bize sundu. Eğitim hayatıma dokunan ve güzelleştiren tüm hocalarıma teşekkürü bir borç biliyorum. İyi ki varsınız, bizden sonrasında gelecek yeni öğrencileri de egodan uzak, öğrencisiyle bire bir iletişimden kaçınmayan, bilgisini saklamayan, birinci sınıftan itibaren çoğu zaman bizlere “meslektaşız” diyebilen hocalarla gerçek eğitim alacağına eminim.

Mesleğimiz gereğince yalnızca teorik öğretinin yetmediği pratik olarak değerlendirme, tedavi yöntemlerinin de öğretildiği gerek uygulama laboratuvarlarımız gerekse 2. ve 3. sınıf yaz stajları ile 4. sınıfta iki dönemi de kapsayan 6 zorunlu alan stajlarıyla mesleki alanda pratik yapma imkanımız oldu.

Mezuniyet öncesinde son sene her iki dönemimizde gerekli olan proje dersi bizi ileriye dönük akademik kariyerimizde de desteklemek amacıyla mevcuttu. Bu yıl, bir üniversite tarafından hazırlanan ve farklı üniversitelerdeki öğrencilerin bitirme tezlerini bölüm hocalarına sundukları “Bir FTR Projesi” adlı yarışmada aldığımız “En İyi Sözel Sunum” ödülü ve birinciliği oldukça gurur vericiydi.

Bugün mezun olurken,” iyi ki BİLGİ’liyim” diyebildiğim kaliteli, prestijli, donanımlı İstanbul Bilgi Üniversite’sine veda ediyorum. Bir gün yollarımızın tekrar kesişeceğini umuyorum. Eğitim gördüğüm üniversitemde, öğrenci olarak oturduğum sınıflarda eğitim vereceğim günleri görmek dileğiyle.