Rüştü Umur Saraç

Rüştü Umur Saraç

Sağlık Yönetimi ve Hukuk Çift Anadal Öğrencisi

“BİLGİ, sadece meslek edinme veyahut akademik anlamda yetkinleşme yeri değil aynı zamanda size vizyon ekleyen, potansiyelinizi gösteren, benliğinizi keşfetmenizi sağlayan, dünya görüşü kazandırmayı şiar edinen bir yer.”

BİLGİ, burası benim evim, burası aidiyet duygumun zirveye çıkmasını sağlayan bir yer, burası benim kendime yarattığım farklı dünyam, burası benim hedeflerimi gerçekleştirdiğim yer. Nerede, nasıl, kimlerle olacağınızı siz belirliyorsunuz burada. Her gün “iyi ki” diyebilme nedenim. Yürüdüğüm en güzel yol, tek bir adım ile, tek bir tercih ile başladı. Hayattaki en güzel “iyi ki” kavramım kesinlikle. Spesifik bir bölüm okumak istediğim için uzun zamandır düşündüğüm, araştırdığım, akademik advisor’ım olan ailem ile detaylıca değerlendirdiğim ve de yurt dışında çok değerli olan “Sağlık Yönetimi” bölümünü lise yıllarımda aklıma yerleştirmiştim. BİLGİ “Sağlık Yönetimi” bölümüne ilk tercihim olarak geldim. Hayatımın dönüm noktası oldu BİLGİ.

2015 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi “Sağlık Yönetimi” ile başlayan BİLGİ maceram şu anda Hukuk Fakültesi çift anadal programı ve de Halkla İlişkiler yandal programı ile devam ediyor. İlk yılımın sonunda Ege Bölge Ofisi’nde gönüllü öğrenci olarak yer aldım. 3.yılımı bitirdim ve de Bölge Ofisimiz’de çalışan öğrenciyim halen. BİLGİ ailesinin bir üyesi olmak dünyaya bambaşka bir yerden bakmanızı sağlıyor. Hukuk Fakültesi’ni bitiren herkese hukukçu deniliyor ancak İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmek bunun çok çok ötesinde. Her sabah uyandığımda beni yeni gün için heyecanlandıran bir üniversite. Bir gününüzün ertesi gün ile aynı geçmemesini sağlıyor, her gün kendinizi değiştirmenizi, yenilemeniz gerektiğini hatırlatıyor size BİLGİ. BİLGİ, sadece meslek edinme veyahut akademik anlamda yetkinleşme yeri değil aynı zamanda size vizyon ekleyen, potansiyelinizi gösteren, benliğinizi keşfetmenizi sağlayan, dünya görüşü kazandırmayı şiar edinen bir yer. Kendimi bulduğum, keşfettiğim, beni ben yapan bir yer. BİLGİ’den başka hiçbir yerde 3 bölüm okuyamazdım. Her defasında ayrıcalıklı bir dünyanın kapılarını açıyor bize. Bana tanıdığı her fırsat için mutluyum. 3 yıldır parçası olduğum bu aile beni güçlendiriyor. İfadenin ve onu özgür bırakmanın mimarı ve güvencesi olan BİLGİ’ye teşekkürler. “Yapamazsın, edemezsin, mümkün değil” BİLGİ’de asla kullanılmayan kelimelerden sadece birkaçı. Burada sınır yok. BİLGİ’de her şeyin tek bir şartı var o da sizin istemeniz. Siz istedikten sonra her şey mümkün. Öğrencileri, akademisyenleri ve de tüm personeli ile bu eşsiz ailenin tam da içinde olmak, böyle bir hayatın içinde olmak müthiş bir duygu. Sınav dönemlerinde günlerce uykusuz da kalsanız “İyi ki buradayım.” diyebilmeniz için en güzel tercih BİLGİ! Günümüzde multidisiplinerliğin ve de çok yönlülüğün ön plana çıktığı dünyada bunu en çok destekleyen kurumların başında BİLGİ.

Yürüdüğüm bu sıra dışı yolda beni hep destekleyen aileme, kampüsümüzdeki akademik danışmanlarıma ve de saygıdeğer tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum. İyi ki. İyi ki BİLGİ.