Beslenme ve Diyetetik

BİLGİ Beslenme ve Diyetetik’te okuyarak sağlıklı beslenme konusunda yol gösteren, toplum sağlığı için beslenme politikalarını belirleyen uzmanlar veya akademisyenler arasına katılabilirsin.

Alanında uzman bir akademik kadrodan kapsamlı bir eğitim sunan program, uygulamalı dersler için tasarlanmış mutfak alanları ve staj olanakları sayesinde öğrencilerin okurken mesleki deneyim kazanmasını sağlıyor.

Program Dolapdere Kampüsü’nde ve öğrenim dili Türkçe.

Fakülte Laboratuvar İmkanları:

Temel Bilimler Uygulama, Besin Kimyası, Isı-Işık-Hidroterapi, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Gelişimi Uygulama, Perfüzyon Temel Eğitim, Anatomi, Ergoterapi Temel Eğitim, Transfer Aktiviteleri, Beslenme İlkeleri, Beslenme Antropometrisi, Hemşirelik Temel Becerisi, Hemşirelik Simülasyon Merkezi, Elektrofiziksel Ajanlar, Terapötik Egzersiz, Gelişimsel Tanı Değerlendirme ve Çocuk Odaklı Aile Danışmanlığı Ünitesi, Çocuğu Destekleme ve Erken Müdahale Ünitesi, Çocuğu Destekleme ve Erken Müdahale Ünitesi, Çocuk Gelişimi Bölümü Uygulama, Besin Kimyası Laboratuvarı

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Beslenme ve Diyetetik Burslu SAY 7 341,0637 102575
Beslenme ve Diyetetik %50 İndirimli SAY 42 225,9744 378828

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Beslenme ve Diyetetik'deyken...

Prof. Dr. Zeynep Şimşek
Prof. Dr. Zeynep Şimşek

Öğrencilerimiz, yaşam boyu öğrenme hedefi doğrultusunda, öğrenci merkezli eğitim-öğretim felsefesi ile teorik eğitimin yanı sıra sağlık ve ilgili sektörlerde uygulama yaparak, mesleki ve kişisel gelişimlerini sürekli desteklediğimiz güçlü akademik kadromuz ve tüm idari personelimiz ile saygın bir ortamda yetişmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Birsen Demirel
Dr. Öğr. Üyesi Birsen Demirel

Bölüm, beslenme kavram ve kuramlarına hâkim; bilgisini sağlık, eğitim ve iş alanlarında uygulamaya geçirebilecek nitelikte; sağlığın korunması ve geliştirilmesi ile hastalıkların tedavisi için toplumda yeterli ve dengeli beslenme bilincinin yerleştirilmesini sağlayacak mezunlar vermeyi amaçlamaktadır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi
Beslenme ve Diyetetik / Akademik Kadro

 • Ster Irmak Sav (Prof. Dr.)
 • Elif Elçin Dereli (Doç. Dr.)
 • Birsen Demirel (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Fatma Hülya Üstündağ (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Fatma Öznur Afacan
 • Aliye Özenoğlu (Prof. Dr.)
 • Halim İşsever (Prof. Dr.)
 • Neşe Şahin Yeşilçubuk (Prof. Dr.)
 • Rengin Zembat (Prof. Dr.)
 • Esra Akdeniz (Doç. Dr.)
 • Nihal Büyükuslu (Doç. Dr.)
 • Adnan Aydemir (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Funda Şensoy (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Beyza Eliuz Tipici (Dr.)

İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü

Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA

Beslenme ve Diyetetik MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Beslenme ve Diyetetik mezunlarının sağlık ve gıda sektörlerinde çalışabileceği pek çok iş alanı var. Hastaneler, toplu beslenme hizmeti verilen kuruluşlar, ana çocuk sağlığı merkezleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, halk sağlığı ve iş sağlığı merkezleri, özel okul ve kuruluşların ilgili bölümleri ve gıda endüstrisi çalışabileceğin alanlar arasında. BİLGİ Beslenme ve Diyetetik’te öğrenim sürecinde edineceğin girişimcilik becerileri sayesinde kendi danışmanlık ofisini kurabilir ve özel danışmanlık hizmeti verebilirsin.