İşletme Yönetimi

BİLGİ İşletme Yönetimi’nde değişen iş dünyasının yeni ihtiyaçları doğrultusunda işletmelerin yönetimsel süreçlerine ilişkin güçlü bir donanım kazanabilirsin.

Alanında deneyimli bir akademik kadrodan işletmenin farklı disiplinlerine dair dersler sunan program, öğrencilerin pazarlama muhasebe, finans, insan kaynakları gibi farklı alanları güncel ve uygulamaya dönük bilgilerle öğrenmesini hedefliyor. Program, yerel ve küresel pazarları dijitalleşmeden sürdürülebilirliğe günümüzün öne çıkan kavramlarıyla ele alıyor.

Bu programdan mezun olduğunda, kurumların finans, pazarlama, muhasebe, insan kaynakları ve diğer yönetimsel bölümlerinde görev alabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Bankacılık, İşletme, Bankacılık ve Sigortacılık, İşletme Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletmecilik, Ekonomi ve Finans, Finans ve Bankacılık, İşletme, Lojistik Yönetimi, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Sağlık Yönetimi, Sermaye Piyasası, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası İşletme Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Yönetim Bilişim Sistemleri

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğrenim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
İşletme Yönetimi Burslu TYT 6 350,0110 424558
İşletme Yönetimi %50 İndirimli TYT 42 236,2130 1861124

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ İşletme Yönetimi'ndeyken...

Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer
Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu sizleri hızla bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlıyor. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yüzlerce akademisyenden oluşan öğretim kadrosu ve alanlarındaki en iyi profesyonellerden kurulu uzman eğitmenlerimiz, öğretim kalitesinin garantisi olacaktır.

None Neşe Birgören
Neşe Birgören

Yönetim ve Organizasyon Bölümü öğrencileri; liderlik, yöneticilik, takım kurma, iletişim, satış yönetimi gibi iş yaşamında ihtiyaç duyulan konuları, hızlı ve etkin bir biçimde öğrenerek üretim, ticaret ve hizmet sektörlerinde geniş bir yelpazede istek ve yeteneklerine uygun işler bulabilmektedirler. Yönetim ve Organizasyon Bölümü eğitim kalitesi olarak hem yerel hem de uluslararası tanınırlığı, bilinirliği ve saygınlığı olan bir bölümdür.

Meslek Yüksekokulu
İşletme Yönetimi / Akademik Kadro

  • Hüseyin Ural Aküzüm (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Türkan Elif Arıkan Can
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA