Abdullah Tarık Ayyıldız

Abdullah Tarık Ayyıldız

Mimari Restorasyon Mezunu

BİLGİ ile tanışmam 2015’te İstanbul Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı 1. sınıf öğrencisiyken, BİLGİ’de İç Mimarlık 1. sınıfta olan arkadaşımın projesine yardım etmeye gelmem ile başladı, o gün burada birçok hala devam eden arkadaşlıklar edindim.

Yapılan çalışmaların ilgimi çektiğini keşfettiğimde bilgisayar destekli tasarım öğretim görevlisinden rica ettim. Sağ olsun beni kırmadı ve misafir olarak derse girdim.

Sonraki sene mimari ilgimin peşinden gitmek için BİLGİ Mimari Restorasyon Programı’na kayıt yaptırdım. Okulun öğrencilerinin gelişimini ne kadar ciddiye aldığını fark ettim. Okul hayatımda analitik ve teknik becerilerimi, zaman yönetimi, etkili iletişim, takım çalışması ve liderlik becerilerimi geliştirdim.

Görevli Öğrenci Programı’ndan faydalanarak Tanıtım, Oryantasyon ve Öğrenci İşleri’nde çeşitli pozisyonlarda çalışarak hem deneyim hem de farklı disiplinlerden yaşam boyu sürecek çok değerli arkadaşlıklar edindim. BİLGİ Talent Departmanı’nın düzenlediği Kariyer Günleri’nde gönüllü öğrenci olarak çalıştım.

Kütüphane biriminin kişisel ve mesleki gelişimimde bana sağladığı kaynaklardan ve sunduğu koleksiyon geliştirme ve sipariş imkanıyla ilgi duyduğum psikoloji, liderlik, anatomi, kuvvet ve kondisyon bilimi alanlarının eğitim materyallerini temin etmelerinden yararlandım. Ve kendi disiplinimin dışında da kendimi geliştirme fırsatı buldum.

Bİ’müzik Kulübü’nün yaptığı canlı müzik etkinliğinde değerli arkadaşlarımla gitar çalıp şarkı söyledim. Kürek Kulübü’nde kürek eğitimi aldım.

Sonuç olarak BİLGİ’nin öğrencilerin gelişimi için dürüst, mevcut durumu öğrenci geri bildirimiyle ilerletme, ve kalite politikalarının hayat için eğitmek görevinde başarılı olduğunu düşünüyorum.