Gülşah İmat

Gülşah İmat

Grafik Tasarım Mezunu

BİLGİ’de okulda olan okulda kalmaz, gerçek hayatınızda sizin hep yardımcınız olarak kalır.


Lisede Bilişim Teknolojileri Bölümü’nde, Web Tasarımı ve Programlama dalındaydım. Sıfırdan bir site tasarlamak; renklerine, şekline, düzenine karar vermek ve bunu sadece kendi çizgilerim doğrultusunda yapmak beni oldukça heyecanlandırıyordu. Daha sonrasında farkettim ki aslında kodlamadan değil, tasarımdan daha çok zevk alıyordum. Bu sayede üniversitede hangi bölüm okuyacağıma nihayet karar vermiştim.

Artık grafik tasarım okuyacağımdan emindim. Çoğu üniversitenin tanıtım günlerine gidip okullarını ve hocalarını ziyaret ettim. En son ziyaret ettiğim üniversite İstanbul Bilgi Üniversitesi’ydi. BİLGİ’ye geldikten sonra gezmiş olduğum tüm üniversitelerin buranın yanında çok zayıf kaldığını hissettim. Tanıtım günlerinde bize anlatmış oldukları olanaklar, sosyal hayat, dersler ve araç-gereçler tam olarak gerçeği, hatta gerçeğinden daha fazlasını yansıtıyordu. Hayatımda vermiş olduğum en iyi kararlardan biri İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni kazanmak oldu.

Oldukça kapsamlı bir okul olan BİLGİ; gerek öğretmenleriyle, gerek derslerde kullanacak olduğumuz araç-gereçlerle son derece iyi bir öğrenim hayatını bizlere sunmuş oldu. Her derste kendi dallarında ayrı ayrı uzmanlaşmış öğretmenlerle daha ilk haftadan itibaren çok fazla bilgi birikimine sahip olmuştuk. Görmüş olduğumuz her ders aslında puzzle’ın birer parçası gibiydi, bir derste ihtiyacımız olan yan bilgiyi diğer derslerden alıyor ve puzzle’ın son haline baktığımızda çok güzel işler çıkardığımızı görüyorduk.

Öğretmenlerin ders işleyiş tarzları sahip oldukları bu bilgi birikimini aktararak bizi gerçek hayata hazırlamaktı. BİLGİ’de sadece okulda olan okulda kalmaz, gerçek hayatınızda sizin hep yardımcınız olarak kalır. Bize en iyi örneğinden tutup en kötü örneklerine kadar her şeyi deneyimleten BİLGİ akademisyenleri, gerçek hayatta bir sorunla karşılaştığımızda nasıl başa çıkabileceğimizi, süreçleri en iyi şekilde nasıl yöneteceğimizi öğrettiler.

Üniversiteye ilk başladığımda tasarıma, tipografiye, renk – teori bilgisine vb. dair hiçbir fikrim yokken BİLGİ’de geçirmiş olduğum bu 2 senede alanım ile ilgili her konuda deneyimim, çalışmalarım oldu. Şu anda Flormar markasında Grafik Tasarımcı olarak çalışmaktayım.

Hayallerimin peşinden emin adımlarla gidebilmemi sağlayan İstanbul Bilgi Üniversitesi ve mesleğimi severek yapmama sebep olan BİLGİ akademisyenleri benim hayattaki dönüm noktamdı. Her şey için teşekkürler!