İnşaat Teknolojisi

İnşaat teknikerliği, inşaat çalışmalarının kontrolünden proje ve yönetmeliklerin uygulanmasına, makinelerin onarımından gerekli inşaat malzemesinin hazırlanmasına kadar inşaat faaliyetlerindeki teknik çalışmalarda yer alacağın bir meslek.

İnşaat Teknolojisi, inşaat biliminin temellerini bilgisayar ortamında tasarım, hesaplama, simülasyon gibi yöntemlerle uygulayarak öğreneceğin bir öğretim sunuyor. Ayrıca programın staj olanakları sayesinde sahada çalışma fırsatı bulabilir ve iş deneyimi kazanabilirsin. 

Mezun olduğunda tüm inşaat projelerinde çalışabilir, kontrolörlük ve denetim birimlerinin yanı sıra inşaat daireleri veya proje ofislerinde görev alabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapabileceğin 4 yıllık programlar şöyle:

İnşaat Mühendisliği, Mimarlık

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
İnşaat Teknolojisi Burslu TYT 6 332,0930 557808
İnşaat Teknolojisi %50 İndirimli TYT 38 218,2170 2210612

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ İnşaat Teknolojisi'ndeyken...

Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer
Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer

Program, inşaat bilimlerinin temel kaygılarını göz önünde bulundurup, araştırmaya dayalı bilgi üreterek topluma hizmet veren, yaratıcı, kendine güvenen, teknolojideki gelişmeleri yakından takip edip kullanabilen, mesleğini bilimsel ve etik kurallara göre uygulayan, insani değerlere sahip mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Öğr. Gör. Eda Eraydın
Öğr. Gör. Eda Eraydın

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu sizleri hızla bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlıyor. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yüzlerce akademisyenden oluşan öğretim kadrosu ve alanlarındaki en iyi profesyonellerden kurulu uzman eğitmenlerimiz, öğretim kalitesinin garantisi olacaktır.

Meslek Yüksekokulu
İnşaat Teknolojisi / Akademik Kadro

  • Eda Eraydın
  • Safa Bozkurt Coşkun (Prof. Dr.)
  • Ayşe Gülçin Ural (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Ahmet Yücesoy
  • Eyüp Erman Yalçın
  • Levent Yalçın
  • Mehmet Yalçın
  • Zeynep Özlem Yıldırım Numan
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA