Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

BİLGİ Muhasebe ve Vergi Uygulamaları’nda işletmelerin parasal işlemlerini kayda geçirerek bu işlemlerden doğan sonuçları saptama ve yorumlama işlerini yürütebileceğin bir meslek edinebilirsin.

Hukuk, finans, ekonomi, işletme, istatistik gibi disiplinlerden beslenen program, muhasebe ve vergi mevzuatını güncel uygulamalarıyla öğrenebileceğin bir öğretim sunuyor. Ayrıca öğrenciler, programın staj olanakları sayesinde iş deneyimi kazanma fırsatı elde ediyor.

Mezun olduğunda muhasebe ve vergi konusunda hizmet veren şirketlerde, serbest muhasebecilik ve mali müşavirlik bürolarında, kamu ya da özel sektör kuruluşlarının muhasebe ve finans departmanlarında çalışabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler, Ekonomi, İktisat, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetimi, Maliye, Muhasebe, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Denetim, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Burslu TYT 8 320,3520 662740
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları %50 İndirimli TYT 50 221,6100 2142276

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Muhasebe ve Vergi Uygulamaları'ndayken...

Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer
Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu sizleri hızla bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlıyor. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yüzlerce akademisyenden oluşan öğretim kadrosu ve alanlarındaki en iyi profesyonellerden kurulu uzman eğitmenlerimiz, öğretim kalitesinin garantisi olacaktır.

None Yağmur Ateş
Yağmur Ateş

Muhasebe ve Vergi Bölümü, iş hayatının gereksinim duyduğu güncel bilgilerle donatılmış, alanlarında hem teorik bazda hem de uygulama bazında gerekli alt yapı ile donatılarak muhasebe işlemlerinin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde işleyişini sağlayacak, iş hayatı içinde yer alan muhasebe ve vergi uygulamalarını, gereksinimlerini ve yeniliklerini kavrayabilecek, girişimci, analitik düşünme yeteneğine sahip meslek elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Meslek Yüksekokulu
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları / Akademik Kadro

  • Yağmur Ateş
  • Alican Umut (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Bora Kurtuluş (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Ezgi Dağdaş
  • Uğur Çetin
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA