E-Ticaret ve Pazarlama

Hızla gelişen teknolojiye bağlı olarak dijitalleşen dünyada iletişim modelleri ve pazarlama stratejileri de çevrimiçi süreçlere uyumlu hale geldi.
Kurumların hedef kitleleri ile doğru zamanda, etkileşimli ve kullanıcı dostu pazarlama iletişimi kurabilmesi için dijital kanalları etkin ve verimli bir şekilde kullanması önem taşıyor.

Bu program, dijital iletişim ve pazarlama konularında tasarım bilgisine ve teknik bilgiye sahip alanında donanımlı uzmanlar yetiştirmeyi hedefliyor.
Hem teorik hem de pratiğe dayalı bir öğrenim görebileceğin bu programda elektronik ticaret, dijital ortamda pazarlama yönetimi, temel reklam, bilişim hukuku, görsel iletişim tasarımı ve web tasarımı gibi alanlarda güçlü bir donanım kazanabilirsin.

Mezun olduğunda kurumların kurumsal iletişim bölümlerinde, tüm işletmelerin pazarlama bölümlerinde, dijital medya ve pazarlama ajanslarında, araştırma şirketlerinin dijital iletişim ile ilgili bölümlerinde görev alabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Ekonomi ve Finans, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim, İletişim Bilimleri, İşletme, Lojistik Yönetimi, Pazarlama, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Reklamcılık, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Uluslararası İşletme Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Elektronik Ticaret ve Yönetimi, Muhasebe ve Finans Yönetimi

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

 

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
E-Ticaret ve Pazarlama Burslu TYT 9 361,6220 354742
E-Ticaret ve Pazarlama %50 İndirimli TYT 58 255,1920 1526424

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

E-Ticaret ve Pazarlama'dayken...

Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer
Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu sizleri hızla bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlıyor. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yüzlerce akademisyenden oluşan öğretim kadrosu ve alanlarındaki en iyi profesyonellerden kurulu uzman eğitmenlerimiz, öğretim kalitesinin garantisi olacaktır.

None Ayşegül Ertekin Özçakır
Ayşegül Ertekin Özçakır

Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü’nün amacı, tanıtım, reklam ve halkla ilişkiler ile pazarlama alanında aldığı eğitimi gerçek hayatın pratiklerine uygulayabilen, stratejik düşünebilen, yenilik ve trendleri takip eden, takım çalışmasına yatkın ve yabancı dil becerileri gelişmiş iletişimciler yetiştirmektir.

Meslek Yüksekokulu
E-Ticaret ve Pazarlama / Akademik Kadro

  • Anıl Suat Terliksiz
  • Ayşegül Ertekin Özçakır
  • İpek Tan Çelebi (MA)
  • Diren Bulut (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Burcu Selcan
  • Fatma Duygu Önercı Akpınar
  • Neslihan Anul Yılmaz
  • Onur Demirel
  • Ramazan Kayhan
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA