Mimari Restorasyon (2. Öğretim)

Mimari restorasyon alanında öğrenim görerek, kültür varlıklarının yapısal ve görsel özelliklerini değiştirmeden olumsuz etkenlere karşı korunmasını ve aslına uygun bir şekilde onarılmasını sağlayabilirsin.

Mimari Restorasyon, kültür varlıklarının restorasyonu ve konservasyonu alanında teorik bilgileri stüdyolarda uygulayarak öğrenebileceğin bir öğretim sunuyor. Bölümde her öğrenci, tarihi bir yapının restorasyonuna yönelik proje çalışması yaparak mezun oluyor ve programın staj olanakları sayesinde sahada deneyim kazanıyor.

Mezun olduğunda Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı, müzeler, milli saraylar, milli parklar ve belediyelerin yanı sıra mimarlık bürolarında restoratör teknikeri olarak çalışabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

BİLGİ, mesleki öğrenimi teşvik etmek amacıyla bu programa yerleşen her öğrenciye ÖSYM bursuyla birleştirebileceği ek %50 indirim olanağı sunuyor.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Çini, El Sanatları, Eski Çini Onarımları, Geleneksel Türk El Sanatları, Geleneksel Türk Sanatları, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Tezhip

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN EK KONTENJAN YIL TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Mimari Restorasyon (2. Öğretim) Burslu TYT 9 3 2020 319,3521 362753
Mimari Restorasyon (2. Öğretim) %50 İndirimli TYT 51 47 2020 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Mimari Restorasyon (2. Öğretim)

Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer
Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu sizleri hızla bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlıyor. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yüzlerce akademisyenden oluşan öğretim kadrosu ve alanlarındaki en iyi profesyonellerden kurulu uzman eğitmenlerimiz, öğretim kalitesinin garantisi olacaktır.

None Gaye Kepiç
Gaye Kepiç

BİLGİ Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü’nde verilen iki yıllık ön lisans eğitiminin programı kuramsal dersler ve planlama stüdyoları olarak düzenlenmiştir. Kuramsal derslerde, planlama alanının evrensel kavram ve ilkeleri ve aynı zamanda öğrencilerin mezun olduklarında meslek pratiğinde kullanacakları bilgi ve beceriler verilmektedir.

Meslek Yüksekokulu
Mimari Restorasyon (2. Öğretim) / Akademik Kadro

 • Esra Mancı
 • Gaye Kepiç
 • Amine Seyhun Alkan Reis
 • Ayşegül Özer
 • Bersu Çelik
 • Habibe Didem Sunan
 • Mahmut Çıngı Salman
 • Nalan Türer Tekin
 • Nevin Esin Tekin Bellibaş
 • Nurçe Düzalan Salman
 • Zeynep Özlem Yıldırım Numan
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA