Halkla İlişkiler ve Tanıtım

BİLGİ Halkla İlişkiler ve Tanıtım, dijital okuryazarlıktan reklamcılığa, marka yönetimi ve pazarlama araştırmalarından televizyon sosyolojisine kadar halkla ilişkiler, iletişim ve tanıtım alanlarında kapsamlı bir öğretim görebileceğin bir program.

Halkla ilişkiler disiplinin teori ve uygulamalarını bir arada sunan program, yeni iletişim teknolojilerine hâkim, bilgisini her türlü iletişim çalışmasında uygulayabilecek profesyoneller yetiştiriyor.

Mezun olduğunda uluslararası alanda her sektör ve ölçekten şirkette çalışabilir, reklam ve iletişim ajanslarında, halkla ilişkiler ve tanıtım departmanlarında görev alabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarımı, İletişim ve Tasarım, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili İngilizce.

İngilizce Hazırlık Programı ile ilgili bilgi için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN EK KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Burslu TYT 4 - 390,6230 224776
Halkla İlişkiler ve Tanıtım %50 İndirimli TYT 29 - - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Halkla İlişkiler ve Tanıtım'dayken...

Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer
Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu sizleri hızla bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlıyor. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yüzlerce akademisyenden oluşan öğretim kadrosu ve alanlarındaki en iyi profesyonellerden kurulu uzman eğitmenlerimiz, öğretim kalitesinin garantisi olacaktır.

None Ayşegül Ertekin Özçakır
Ayşegül Ertekin Özçakır

Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü’nün amacı, tanıtım, reklam ve halkla ilişkiler ile pazarlama alanında aldığı eğitimi gerçek hayatın pratiklerine uygulayabilen, stratejik düşünebilen, yenilik ve trendleri takip eden, takım çalışmasına yatkın ve yabancı dil becerileri gelişmiş iletişimciler yetiştirmektir.

Meslek Yüksekokulu
Halkla İlişkiler ve Tanıtım / Akademik Kadro

  • Anıl Suat Terliksiz
  • Ayşegül Ertekin Özçakır
  • İpek Tan Çelebi (MA)
  • Diren Bulut (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Burcu Selcan
  • Fatma Duygu Önercı Akpınar
  • Neslihan Anul Yılmaz
  • Onur Demirel
  • Ramazan Kayhan
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA