Dış Ticaret

Ekonomik ve ticari ilişkilerin hızla küreselleştiği bir ortamda BİLGİ Dış Ticaret, ithalat ve ihracat, ticaret hukuku ve uluslararası rekabet alanlarında güçlü bir altyapı kazanabileceğin bir program.

Disiplinlerarası bir eğitim anlayışıyla yola çıkan program, pazarlama, işletme, ekonomi, hukuk ve finans gibi alanları kapsayan zengin bir içeriğe sahip. Ayrıca öğrenciler, staj olanakları sayesinde mesleki deneyim kazanma imkânı buluyor.

Mezun olduğunda küçük ve orta boy işletmelerden çok uluslu kurumlara kadar başta iç ve dış ticaret, üretim, lojistik, turizm, nakliye ve gümrük hizmetleri olmak üzere her sektörden şirkette çalışabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Bankacılık ve Sigortacılık, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, İktisat, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetimi, Sermaye Piyasası, Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili İngilizce. İngilizce Hazırlık Programı’yla ilgili bilgi için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN EK KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Dış Ticaret Burslu TYT 7 - 407,6540 171152
Dış Ticaret %50 İndirimli TYT 47 - 251,2860 1592650

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Dış Ticaret'teyken...

Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer
Dr. Öğr. Üyesi Uğur Başer

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu sizleri hızla bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlıyor. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yüzlerce akademisyenden oluşan öğretim kadrosu ve alanlarındaki en iyi profesyonellerden kurulu uzman eğitmenlerimiz, öğretim kalitesinin garantisi olacaktır.

None Burcu Keskin
Burcu Keskin

Dış Ticaret Bölümü, özellikle son yıllarda giderek artan devletlerarası ekonomik ve ticari ilişkilerin ihtiyaç gösterdiği, ithalat- ihracat, ticaret hukuku, uluslararası rekabet kuralları konusunda eğitim almış personeli yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bölümümüz, disiplinlerarası yapısı ve akademik kadrosunun geniş perspektifi sayesinde geniş bir yelpazede eğitim olanakları da sağlamaktadır. Mezunlarımız ulusal ve uluslararası finans kuruluşlarında ve diğer sektörlerdeki çokuluslu şirketlerde, sivil toplum örgütlerinde ve araştırma merkezlerinde istihdam olanağına sahiptirler.

Meslek Yüksekokulu
Dış Ticaret / Akademik Kadro

  • Burcu Keskin (MBA)
  • Emir Otluoğlu (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Nazlı Şahanoğulları (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Suna Gönültaş (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Özge Sığırcı (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Met Ahmet Arıboğan
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA