Bölüm Sayfası

SPOR YÖNETİCİLİĞİ ÖZEL YETENEK SINAVI (2. ETAP)

Başvurular: 16 Ağustos – 16 Eylül 2022
Yazılı Sınav: 19 Eylül 2022
Sözlü Sınav: 20 Eylül 2022
Sonuçların İlanı: 21 Eylül 2022

Tüm sınav sonuçları Spor Yöneticiliği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi ana sayfası (www.bilgi.edu.tr) “Haberler” bölümünde duyurulacaktır.

Özel Yetenek Sınavı'na başvurmak için tıklayınız.

Yetenek sınavı önkayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için, aşağıdaki belgelerin en geç 16 Eylül 2022 saat 16.00’ya kadar sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri çevrimiçi belgeleri kontrol ettikten sonra adayın başvurusunu kabul edecektir. Belgelerin bu tarihe kadar teslim edilmiş olması ve takibi adayın sorumluluğundadır.

Gerekli Belgeler:

Adaylar başvuru sırasında aşağıdaki belgeleri hazır bulundurmalıdır. Online kaydı takiben yüklemelerin yapıldığına dair teyit mesajı çıkacaktır.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Fotoğraf
  • TYT Ham puanını gösteren Sonuç Belgesi
  • Lise Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • Önkayıt Ücretinin Yatırıldığına Dair Dekont (Önkayıt ücreti olan 150 TL Garanti Bankası’na hesap bilgilerine yatırılması ve Dekont üzerinde adayın Ad-Soyad ve TC kimlik no’su mutlaka yer almalıdır.) Hesap bilgileri: Beyoğlu Ticari Şube / IBAN NO: TR45 0006 2001 6710 0006 2013 02

Sınavlar Hakkında:

Özel Yetenek sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.

Öğrencilerin Yetenek Sınavına gelirken “Ön Kayıt Tamamlandı” belgesini yanlarında getirmeleri gerekmektedir; belgesiz öğrenci sınava alınmayacaktır. Bu belgeyi, santralistanbul Kampüsü Öğrenci İşleri Ofisi (ÇSM binası, Z-112)’nden önkayıt başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra temin edebilirler.

 

Yazılı Sınav: 19 Eylül 2022, Pazartesi

Yer: santralistanbul Kampüsü, ÇSM-202

Saat: 11.00-12.00 (Sınav 60 dk sürecektir)

Yazılı sınav aday öğrencilerin sporun tarihsel, sosyolojik, ekonomik ve iletişimsel unsurlarına yönelik genel bilgi düzeylerini ölçmeyi amaçlayan çoktan seçmeli bir sınav uygulamasıdır. Sınav 40 sorudan oluşmaktadır ve her sorunun puanı eşittir. Sınavın amacı başvuran öğrenciler arasında Spor Yöneticiliği lisans eğitimi almaya uygun adayların alana yönelik bilgi düzeylerine göre sıralanmasıdır. 

 

Sözlü Sınav: 20 Eylül 2022, Salı

Yazılı sınav ile spor yönetimi alanındaki mevcut bilgi ve donanımları sınanan adayların sözlü sınav ile spor özgeçmişleri, mevcut bilgilerini sunma, kendilerini ifade etme, eleştirel düşünebilme ve spor yöneticisi olma motivasyonları değerlendirilecektir. 

 

Sınav sonuçları 21 Eylül 2022 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi ana sayfasının “Haberler” sekmesinde duyurulacaktır.

Ayrıntılı bilgi için:

444 0 428’i arayabilir ya da info@bilgi.edu.tr mail adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.