BİLGİSpor öğrencisi Onat Karabıçak’ın yer aldığı grup Sports International Yarışması’nda 1. oldu.

Spor Yöneticiliği

Sporun başlı başına bir sektör olduğundan hareket eden BİLGİ Spor Yöneticiliği, bu sektörün yönetim kadrolarında yer alabileceğin, sportif mülkiyet yönetimi ve spor iletişimi alanlarında donanım kazanabileceğin bir öğretim sunuyor.

Disiplinlerarası bir bakış açısıyla iletişim, işletme, finans, psikoloji, sosyoloji gibi pek çok alana yer veren öğretim programı, spor yöneticiliğine dair zengin bir içeriğe sahip.

Bu programdan mezun olduğunda uluslararası spor kulüpleri, spor federasyonları, yazılı ve görsel spor medyasının da dahil olduğu pek çok kuruluşta yöneticilik yapabilirsin.

Program santralistanbul Kampüsü’nde ve öğrenim dili İngilizce.

* Özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul etmektedir.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Spor Yöneticiliği Burslu ÖY 4 - -
Spor Yöneticiliği %50 İndirimli ÖY 21 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Spor Yöneticiliği'ndeyken...

Dr. Öğr. Üyesi Cem Tınaz
Dr. Öğr. Üyesi Cem Tınaz

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu spor endüstrisinin farklı alanlarında ihtiyaç duyulan spor profesyonellerini yetiştirmeyi amaçlar. Hızla gelişen spor endüstrisi teknolojiden dijital medyaya çok farklı alanlarda, nitelikli, ulusal ve uluslararası düzeyde tüketime dönük bilgi üretebilen ve bu düzeyde üretilmiş bilgilere ulaşabilen insan ihtiyacını üniversiteler aracılığıyla sağlamaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi gibi çok yönlü ve geniş ufuklu bireyler yetiştirmeyi hedeflemiş bir üniversitenin parçası olan yüksekokulumuz bu hedefle söz konusu ihtiyaca karşılık gelecek bireyleri yetiştirme iddiasındadır.

Dr. Öğr. Üyesi İlknur Hacısoftaoğlu Közleme
Dr. Öğr. Üyesi İlknur Hacısoftaoğlu Közleme

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü olarak sizleri çok yönlü, nitelikli ve uluslararası düzeyde bir eğitimle küresel dünyadaki farklı iş alanlarına uyum sağlayacak özellikte yetiştirmeyi hedefliyoruz. Dersleriniz endüstrinin ihtiyaçlarına ve spor yönetimi alanındaki akademik gelişmelere göre düzenli olarak yenileniyor. Sizleri hem yönetim bilimleri alanının temel konularına dair donanımlı hem de yeni konuları içeren derslerinizle baş döndürücü hızla değişen endüstrinin ihtiyaçlarına hazır yönetici adayları olarak mezun ediyoruz. Akademik kadromuz da buna uygun bir biçimde alanının saygın ve uzman öğretim elemanlarını içeriyor.

Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu
Spor Yöneticiliği / Akademik Kadro

 • Cem Tınaz (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Hakan Yılmaz (Dr. Öğr. Üyesi)
 • İlknur Hacısoftaoğlu (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Elzem Seren Dinç Kırlı
 • Fevziye Hülya Aşçı (Prof. Dr.)
 • Gazanfer Doğu (Prof. Dr.)
 • Hasan Kasap (Prof. Dr.)
 • Esin Esra Erturan Öğüt (Doç. Dr.)
 • Ercüment Yiğit (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Aral Gökçen Noyan
 • Demet Çakır Kalem (Faculty Member, PhD)
 • Hamit Emir Turam (Dr.)
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA

Spor Yöneticiliği MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Mezun olduğunda sportif mülkiyet yönetimi, uluslararası spor etkinlikleri organizasyonu, spor odaklı pazarlama iletişimi ve marka yönetimi alanlarında çalışan uzmanlar arasına katılabilir, uluslararası spor kulüpleri, spor federasyonları, yazılı ve görsel spor medyasının da dâhil olduğu pek çok kuruluşta yöneticilik yapabilirsin. BİLGİ Spor Yöneticiliği’nin önde gelen spor kuruluşlarında sunduğu staj imkânları sayesinde mezun olduktan sonra staj yaptığın yerde çalışma şansı elde edebilirsin.