BİLGİ Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencileri Laureate Culinary Cup 2018’de Altın Madalya aldı.

Turizm İşletmeciliği

BİLGİ Turizm İşletmeciliği, turizm ve otelcilik sektörünün küresel rekabet ortamında uluslararası işletmelerde yöneticilik yapabileceğin güçlü bir altyapı sunuyor. 

Program, işletme, hukuk, ekonomi, pazarlama gibi farklı disiplinlerden turizm ve otelciliğin uzmanlık alanlarına uzanan zengin bir içeriğe sahip. Ayrıca uygulamalı dersler ve staj olanaklarıyla pratik bilgi ve sektörel deneyim kazanabileceğin bir öğretim var.

Programın turizm kurumları ve profesyonelleriyle işbirlikleri sayesinde sektör liderlerinin deneyimlerinden yararlanma olanağı ve dünyanın önde gelen üniversitelerinde öğrenci değişim fırsatları diğer önemli noktalardan.

Program santralistanbul Kampüsü’nde ve öğretim dili İngilizce.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN EK KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Turizm İşletmeciliği Burslu EA 4 - 390,4990 61127
Turizm İşletmeciliği %50 İndirimli EA 25 - 251,5500 867220

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Turizm İşletmeciliği'ndeyken...

Prof. Dr. A. Zafer Acar
Prof. Dr. A. Zafer Acar

Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin amacı güçlü akademik kadromuzla öğrencilerimizin akademik, profesyonel ve bireysel gelişimlerini eğitim süreçlerinin her aşamasında desteklemek, onların hızla değişen günümüz dünyasına uyum sağlayabilecek, uluslararası yetkinliklere sahip, iletişim ve çözüm üretme becerileri gelişmiş, analitik düşünebilen bireyler olarak mezun olmalarını sağlamaktır.

Dr. Öğr. Üyesi Oya Aydın
Dr. Öğr. Üyesi Oya Aydın

Turizm İşletmeciliği Lisans Programı yerel ve küresel pazarlarda başarılı olacak, rekabetçi, yenilikçi ve yabancı dil becerileri gelişmiş turizm ve otel yöneticileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi
Turizm İşletmeciliği / Akademik Kadro

  • Duygu Uygur (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Oya Aydın (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Furkan Doğan
  • Uğur Yesirlili
  • İbrahim Çifçi (Doç. Dr.)
  • Birgül Aydın (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Gözde Özdemir (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Merve Aydoğan Çifçi (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Sevinç Göktepe (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Derya Mercan
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

MEZUN OLUNCA

Turizm İşletmeciliği MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Mezun olduğunda sağlık turizminden kongre turizmine kadar sektörün ihtiyaç duyduğu yönetici pozisyonlarında görev alabilirsin. Oteller, tur operatörleri, kurvaziyer gemileri, havayolları, etkinlik şirketleri, eğlence tesisleri ve marinalar yöneticilik yapabileceğin turizm ve otelcilik işletmeleri arasında. BİLGİ Turizm İşletmeciliği’nde kazanacağın güçlü donanım sayesinde, uluslararası kuruluşlarda çalışabilir, farklı sektörlere veya akademisyenliğe yönelebilirsin.