Lojistik Yönetimi

Lojistik, her türlü ürün ve hizmetin, üretildiği andan son kullanıcı tarafından tüketildiği ana kadar geçirdiği sürecin depolama, taşıma, tedarik gibi farklı aşamalarını inceleyen bir disiplin.

BİLGİ Lojistik Yönetimi, disiplinlerarası bir yaklaşımla ekonomi, işletme, hukuk ve istatistik gibi bilimlerle desteklenen ve lojistiğin pek çok farklı alanını içeren kapsamlı bir öğretim sunuyor. Ayrıca öğrenciler sektörün önde gelen şirketlerinde staj yaparak deneyim kazanma olanağına sahip.

Program, günümüzde küresel rekabetle uluslararası bir nitelik kazanan lojistik ve taşımacılık alanında tüm dünyada mesleğini icra edebilecek profesyoneller yetiştiriyor. 

Program dersleri Dolapdere ve santralistanbul kampüslerinde; öğretim dili İngilizce.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Lojistik Yönetimi Burslu EA 3 380,8172 95570
Lojistik Yönetimi %50 İndirimli EA 17 280,4692 558175

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Lojistik Yönetimi'ndeyken...

Prof. Dr. A. Zafer Acar
Prof. Dr. A. Zafer Acar

Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin amacı güçlü akademik kadromuzla öğrencilerimizin akademik, profesyonel ve bireysel gelişimlerini eğitim süreçlerinin her aşamasında desteklemek, onların hızla değişen günümüz dünyasına uyum sağlayabilecek, uluslararası yetkinliklere sahip, iletişim ve çözüm üretme becerileri gelişmiş, analitik düşünebilen bireyler olarak mezun olmalarını sağlamaktır.

Dr. Öğr. Üyesi Şerafettin Düztepe
Dr. Öğr. Üyesi Şerafettin Düztepe

Bölüm, lojistik faaliyetin her alanında bilgi sahibi, bu konularda gerek duyabileceği ileri bilgi düzeyine ulaşabilmeyi bilen, lojistik problemleri anlayabilen, analiz eden ve çözüm önerileri oluşturabilen, stok, depolama, ulaştırma, satın alma, gümrük, sigorta, tedarik zinciri gibi temel konularda yeterli bilgiye sahip, bu bilgiyi etkin kılabilmek için gerekli bilgisayar programlarını bilen ve kullanabilen, İngilizce öğrenim gören, yaşam boyu lojistiği öğrenebilecek ve kendini geliştirebilecek donanıma sahip mezunlar vermeyi hedeflemektedir.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi
Lojistik Yönetimi / Akademik Kadro

 • Kenan Dinç (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Sema Bayraktar Tür (Dr. Öğr. Üyesi)
 • İsmail Orakçıoğlu (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Şerafettin Düztepe (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Fatma Talya Sudabaş
 • Erkut Akkartal (Prof. Dr.)
 • Beyhan İncekara (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Halim Yurdakul (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Hülya Başeğmez Sezer (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Rahmi İncekara (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Tutku Tuncalı Yaman (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Ümit Çelebi (Dr. Öğr. Üyesi)
 • Mehmet Fidancı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü

Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA

Lojistik Yönetimi MEZUNU NE İŞ YAPAR?

Mezun olduğunda uluslararası çapta lojistik ve taşımacılık faaliyeti gerçekleştiren işletmelerde lojistik uzmanı, lojistik danışmanı, taşımacılık uzmanı, lojistik yöneticisi gibi farklı pozisyonlarda görev alabilirsin. Ayrıca yolcu taşımacılığı ve ulaşım hizmetleri alanında faaliyet gösteren kuruluşlarda iş olanaklarına sahibi olabilir, çokuluslu işletmelerde tedarik zinciri yöneticiliği veya satın alma yöneticiliği gibi pozisyonlarda çalışabilirsin.