İş Sağlığı ve Güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği, çalışanların sağlıklarını ve güvenliklerini tehdit eden çeşitli tehlike ve riskleri tespit edebileceğin ve bunların ortadan kaldırılması için çalışabileceğin bir alan.

İş Sağlığı ve Güvenliği’nde işyeri çalışma ortamında biyolojik, psikososyal, kimyasal ve fiziksel riskleri tanıyan, farklı iş dallarında bu riskleri tespit etme ve önleme bilgisine sahip, yasal düzenlemelere hâkim uzmanlar yetişiyor.

BİLGİ Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda yer alan, belirlenmiş programlarla çift anadal yapabilirsin.

BİLGİ’nin Temel Sağlık Laboratuvarı’nda uygulamaya dayalı bir öğretim göreceğin bu program, staj olanakları sayesinde mesleki deneyim de kazanabileceğin bir eğitim sunuyor.

Mezun olduğunda özel ve kamu kapsamındaki farklı sektörlerde, “Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi” olarak bakanlıkça yetkilendirilmiş kurumlarda çalışabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

İş Sağlığı ve Güvenliği, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, İşletme, İşletme Yönetimi, Sağlık Yönetimi, Sağlık İdaresi, Sosyal Hizmet

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
İş Sağlığı ve Güvenliği Burslu TYT 4 312,5060 742038
İş Sağlığı ve Güvenliği %50 İndirimli TYT 29 183,7260 2815261

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ İş Sağlığı ve Güvenliği'ndeyken...

Dr. Öğr. Üyesi Cem Sezai Başar
Dr. Öğr. Üyesi Cem Sezai Başar

Yüksekokulumuz; bilimsel, teknolojik ve sosyal gelişmeleri takip ederek sağlıkta yaşam kalitesinin bilincinde, kanıta dayalı uygulamaları esas alan, bireysel ve mesleki yeterlikleri gelişmiş, sorumluluklarının bilincinde ve etik kuralları davranışlarına yansıtmış teknikerleri yetiştirmeyi temel ilke edinmiştir.

None Umut Elbir
Umut Elbir

Temel hedefimiz hastalıklara doğru tanı konulması, hastanın nitelikli tıbbi bakım alması ve hastanın yaşam kalitesinin yükselmesi için teknik hizmetlerin zamanında ve doğru sunumunu sağlayacak ‘sağlık teknikerleri’ yetiştirmektir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
İş Sağlığı ve Güvenliği / Akademik Kadro

  • Ersin Uygun (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Selcan Kaplanvural
  • Umut Elbir
  • Özlem Işık (Dr.)
  • Ali Can Erşan (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Taner Akbulut
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA