Fizyoterapi (2. Öğretim)

BİLGİ Fizyoterapi’de doktor ve fizyoterapist gözetiminde fizik tedavi egzersizlerinin uygulanmasını sağlayan fizyoterapi teknikerleri arasında yer alabilir, hastaların yaşam kalitesinin yükseltilmesinde katkıda bulunabilirsin.

Fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında güçlü bir donanım kazandıran program, teorik bilgiyi kampüs içindeki Fizyoterapi Laboratuvarı’nda gerçek cihazlarla uygulayarak öğrenebileceğin bir öğretim veriyor.

BİLGİ Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda yer alan, belirlenmiş programlarla çift anadal yapabilirsin.

Mezun olduğunda devlet ve özel hastanelerin fizyoterapi birimlerinde, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde, özel eğitim, spor ve sağlık merkezlerinde, huzurevlerinde ve kaplıcalarda çalışabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Yönetimi

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN EK KONTENJAN YIL TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Fizyoterapi (2. Öğretim) Burslu TYT 5 1 2020 318,4422 367410
Fizyoterapi (2. Öğretim) %50 İndirimli TYT 30 24 2020 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Fizyoterapi (2. Öğretim)

Prof. Dr. Zeynep Şimşek
Prof. Dr. Zeynep Şimşek

Yüksekokulumuz; bilimsel, teknolojik ve sosyal gelişmeleri takip ederek sağlıkta yaşam kalitesinin bilincinde, kanıta dayalı uygulamaları esas alan, bireysel ve mesleki yeterlikleri gelişmiş, sorumluluklarının bilincinde ve etik kuralları davranışlarına yansıtmış teknikerleri yetiştirmeyi temel ilke edinmiştir.

None Emine Dilek Kurbaloğlu
Emine Dilek Kurbaloğlu

Terapi ve Rehabilitasyon Bölümümüz, alanında tecrübeli akademik kadrosu, donanımlı laboratuvar olanaklarıyla, yeterli bilgi ve beceriye sahip, bireylerin tedavi programlarını uygularken etik prensiplere uygun davranan ‘fizyoterapi teknikeri’ yetiştirilmesini amaçlamaktadır.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Fizyoterapi (2. Öğretim) / Akademik Kadro

  • Emine Dilek Kurbaloğlu
  • Fatma Heybet
  • Gizem Köse (Dr. Öğr. Üyesi)
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA