Çocuk Gelişimi

BİLGİ Çocuk Gelişimi’nde okuyarak çocukların fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı büyüme ve gelişimleri için çalışabilir, eğitimlerinin planlanmasında ve aile ilişkilerinde onlara destek olabilirsin.

Program, çocuklarda yaratıcılığın geliştirilmesinden çocuk psikolojisine, öğretim teknikleri ve aile eğitiminden oyun, müzik, drama ve çocuk edebiyatına kadar zengin içerikli bir öğretim programına sahip. Ayrıca uygulamaya dayalı dersler ve staj olanakları sayesinde öğrendiklerini pratiğe dökebileceğin bir eğitim sunuyor.

BİLGİ Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda yer alan, belirlenmiş programlarla çift anadal yapabilirsin.

Mezun olduğunda ana sınıflarında, oyun odalarında, eğitici oyuncak ve materyal tasarımında, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, halk eğitimi merkezlerinde, çocuk yuvaları ile gençlik merkezlerinde, pediyatri kliniklerinde ve gelişim ünitelerinde çalışabilirsin.

Bunun yanı sıra mezun olunca DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık programlarına geçiş yaparak öğrenimini 4 yıla tamamlayabilirsin.

DGS ile geçiş yapılabilecek 4 yıllık programlar şöyle:

Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği

Program Kuştepe Kampüsü’nde ve öğretim dili Türkçe.

BİLGİ’nin İngilizce Hazırlık Programı’na katılarak İngilizce öğrenmek için tıkla.

KONTENJAN VE PUAN BİLGİSİ

BURS PUAN TÜRÜ KONTENJAN TABAN PUAN BAŞARI SIRASI
Çocuk Gelişimi Burslu TYT 8 324,3300 625300
Çocuk Gelişimi %50 İndirimli TYT 54 - -

Daha fazla BİLGİ için bizimle iletişime geç!

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.

BİLGİ Çocuk Gelişimi'ndeyken...

Dr. Öğr. Üyesi Cem Sezai Başar
Dr. Öğr. Üyesi Cem Sezai Başar

Yüksekokulumuz; bilimsel, teknolojik ve sosyal gelişmeleri takip ederek sağlıkta yaşam kalitesinin bilincinde, kanıta dayalı uygulamaları esas alan, bireysel ve mesleki yeterlikleri gelişmiş, sorumluluklarının bilincinde ve etik kuralları davranışlarına yansıtmış teknikerleri yetiştirmeyi temel ilke edinmiştir.

None Çiğdem Ülker
Çiğdem Ülker

BİLGİ Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri, eğitim, sağlık, psikoloji, çocuk gelişimi ve diğer bilim dallarının ışığında, gebelik öncesinden itibaren çocuğun sağlıklı büyüme ve gelişmesini sürdürebilmeleri için gerekli olan desteği aile ve çocuğa sağlayabilecek profesyonellere duyulan ihtiyacı karşılamak amacıyla kurulmuştur.Örgün ve ikinci öğretim Çocuk Gelişimi Programı bulunan Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, alanında uzman kadrosuyla; bilimsel, teknolojik ve toplumsal gelişmeleri takip edebilen, çocukluğun öneminin bilincinde, etik kuralları içselleştirmiş ve mesleki gelişimini sürdüren profesyoneller yetiştirmeyi ilke edinmiştir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Çocuk Gelişimi / Akademik Kadro

  • Aynur Aydoğan (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Hande Seven Avuk (Dr. Öğr. Üyesi)
  • Işıl Betül Kolaşınlı
  • Çiğdem Ülker
  • Özlem Yıldırım
  • Hülya Ergüney
Kulüp
BİLGİ’de sanattan spora, hobiden sosyal sorumluluğa 100’e yakın öğrenci kulübü ile dolu dolu bir üniversite hayatı seni bekliyor. Bu sayede kampüste yelken yapabilir veya Van’da imkan sahibi olmayan köylerdeki ilkokullara kütüphaneler kurabilirsin.

Tüm kulüplere göz at

BİLGİ'DEN HİKAYELER

MEZUN OLUNCA