Mert Demirhan

Mert Demirhan

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Mezunu

Uluslararası bir projede derece yaptık


BİLGİ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4.Sınıf öğrencisiyim ve önümüzdeki günlerde mezun olacağım. Teknoloji alanına olan merakımdan ötürü bu bölümü seçmiştim ve bu karar abartmadan hayatımın dönüm noktası oldu diyebilirim. BİLGİ’deki öğrenim hayatımda kendimi tanıdım, ilgi alanlarımı fark ettim ve bunun yanında kendime olan özgüveni buldum. Stres kontrolünden insanlarla olan iletişimime kadar kendime birçok alanda olumlu özellikler kattım.

İkinci sınıfta teorik derslerin yanı sıra BİLGİ’de ders seçimlerimi uygulamalı derslerden yana kullandım. 3D modelleme, 3D Printing, 3D Animasyona olan ilgimi ve yeteneğimi BİLGİ’deki hocalarımın doğru tavsiyeleri sonrasında buldum. Fakültenin Game&Animation laboratuvarında geçirdiğim vaktin üniversite hayatımın büyük bir kısmını oluşturduğuna eminim. Proje ödevlerini yaptığımız zamanlar stresli, yoğun dönemlerdi ama bir o kadar da eğlenceliydi. Arkadaşlarımla proje teslimleri için okulda sabahladığımız günleri hiçbir zaman unutamayacağım.

BİLGİ’de yazılım derslerimin projeleri sayesinde robot yapımı alanında da kendimi geliştirme fırsatı buldum ve kendimi geliştirebildiğim kadar geliştirdim. Bunun üzerine 3 yakın arkadaşımla beraber bu alana yoğunlaştık ve bunun sonucunda son sene düzenlenen Laureate Award for Excellence in Robotics Engineering yarışmasında finalist olduk. Brezilya’da düzenlenen finallerde üçünü olarak ülkemizi temsil ettik. Uluslararası bir projede derece yapmamız için bize tüm imkanları sağlayan ve hep yanımızda olan BİLGİ’ye minnettarım.