Onat Karabıçak

Onat Karabıçak

Spor Yöneticiliği Mezunu

Türkiye’de spor yöneticiliği alanında en iyi eğitimi alabileceğim yerden mezun olduğumu düşünüyorum.


Türkiye’de spor yöneticiliği alanında en iyi eğitimi alabileceğim yerden mezun olduğumu düşünüyorum. Küçük yaşlardan itibaren sporla ilgileniyorum. BİLGİ Spor Yöneticiliği Bölümü özel yetenek sınavı ilanını görünce tereddütsüz başvurdum. İlgi alanım doğrultusunda eğitim alma şansını kaçırmak istemedim.

BİLGİ bana alanım doğrultusunda kendimi geliştirme, sektörü tanıma, sektörün önde gelenlerinden ders alma ve onlarla tanışma fırsatı sağladı. Bölümün en büyük avantajlarından biri, sağlanan çeşitli staj ve gönüllü çalışma fırsatlarıyla birlikte mezun olmadan sektörün birçok farklı alanında tecrübe edinme şansıydı. Henüz öğrenciyken dünyanın en büyük spor organizasyonlarında, UEFA Süper Kupa Finali ve UEFA Şampiyonlar Ligi Finali gibi organizasyonlarında çalışma fırsatı yakaladım. Bunun yanında uluslararası proje deneyimleri ve 4 farklı ülkeden spor yöneticiliği öğrencilerini buluşturan Sport International Programı ile beraber uluslararası alandaki rakiplerimizi gözlemleme şansı edindim. Bölümde öğrencilere verilen destek sayesinde tamamen öğrenci projesi olan ve spor yöneticiliği adaylarına bu deneyimi yaşatmayı amaçlayan Türkiye’nin ilk spor odaklı eğitim simülasyonu “MODEL BİLGİSpor” projesini hayata geçirmeyi başardık.

Şu anda Johan Cruyff Enstitüsü’nde Futbol Yönetimi üzerine lisansüstü eğitimimi sürdürmekteyim. Aynı zamanda Türkiye Tenis Federasyon’unda Uluslararası İlişkiler ve Proje Geliştirme Uzmanı olarak çalışmaktayım. Profesyonel olarak spor yönetimi ile ilgilenmek isteyenler için BİLGİSpor kesinlikle doğru seçim diyebilirim.