Atilla Akalın

Atilla Akalın

Halkla İlişkiler Mezunu

Temel kavramlara nasıl hâkim olabileceğimi ve sosyal olgularla bağlarken nasıl bütüncül bir bakış açısına sahip olabileceğimi BİLGİ’deki öğrencilik hayatımda öğrendim


Üniversite tercihlerinde seçtiğim İstanbul Bilgi Üniversitesi sayesinde, lisans hayatım boyunca sosyal bilimlerin bakış açılarını kapsamlı bir şekilde kavradım. Daha sonra bu süreci Felsefe ve Toplumsal Düşünce üzerine yüksek lisans yaparak daha geniş bir perspektife taşıdım ve BİLGİ’de edindiğim bakış açısıyla doktora düzeyine ulaştım.

BİLGİ’deki lisans ve yüksek lisans öğrencilik yaşamım bana birçok araştırma ve projeye katılma fırsatı yarattı. Bu eğitimler, daha sonra ulusal ve uluslararası dergilerde çalışmalarımın yayımlanmasının ve sempozyumlara katılmamın önünü açtı. Temel kavramlara nasıl hâkim olabileceğimi ve sosyal olgularla bağlarken nasıl bütüncül bir bakış açısına sahip olabileceğimi BİLGİ’deki öğrencilik hayatımda öğrendim. Tüm bu süreçte yanımda olan ve desteğini esirgemeyen tüm hocalarıma teşekkür ederim.

Bu süre zarfında BİLGİ’nin çeşitli kampüslerinde gerek dijital veri tabanına ulaşımımız gerek çimlerde geçirdiğimiz vakitler öğrencilik hayatımda çok büyük yer etmiştir. O günleri özlediğimde, RadyoVesaire için yaptığımız kayıtları ara sıra dinleyerek ve fotoğraflara bakarak eski günleri özlemle anıyorum.