Özge Adanır

Özge Adanır

Endüstiri Ürünleri Tasarımı Mezunu

Tasarım eğitimi sadece okulda olup bitmiyor, burada öğrendiklerimizi hayatın her alanında kullanır hale geliyoruz.


İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı 3. Sınıf öğrencisiyim.

Endüstri Ürünleri Tasarımı her daim dinamik ve yaratıcı aynı zamanda da sabırlı olmaya teşvik ediyor öğrenciyi. Burada fikirden üretime kadar geçen yolculukta her proje bambaşka bir serüven ve yepyeni bilgiler kazandırıyor. Tasarım eğitimi sadece okulda olup bitmiyor, burada öğrendiklerimizi hayatın her alanında kullanır hale geliyoruz. Bence BİLGİ’li olmak, burada tasarım öğrenmek, bakış açısı kazanmak demek. Öğrendiklerimizi uygulamak da en önemli etkenlerden birisi.

1 yılı aşkın süredir Mimarlık Fakülte Temsilciliği ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Temsilciliği görevinde aktif olarak çalışıyorum. Bunun yanı sıra okul dışı projelerde de bulunuyorum. Bu sene santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde gerçekleşen Nike Epic React inovasyon lansmanı da bunlardan bir tanesiydi. Firma ile yapılan işbirliğinde benim ve arkadaşlarımın işleri de sergilendi.

BİLGİ, okulda ve okul dışında aktif olma imkanı sunuyor ve buradaki eğitim de öğrenciyi sürekli olarak denemeye ve deneyerek öğrenmeye yönlendiriyor.