Oğulcan Akçe

Oğulcan Akçe

Spor Yöneticiliği Mezunu

Sporun tamamen özüne girerek, yönetim ve pazarlama gibi farklı alanları en üst düzeylerinde tatmak benim için büyük bir hedef.


Hayatımın neredeyse tamamını kapsayan sporu her alanda yaşamanın mutluluğu ile bugünlere kadar geldim. Basketbol oyuncusu olarak başladığım spor hayatıma, daha sonra basketbol hakemi olarak devam ettim. Şimdilerde ise basketbolun içerisinde geçmişten geleceğe her nesli temsil eden Necati Güler, Muratcan Güler ve Sinan Güler’in kurduğu Güler Legacy organizasyonu içerisinde yer alıyorum. Sporun tamamen özüne girerek, yönetim ve pazarlama gibi farklı alanları en üst düzeylerinde tatmak benim için büyük bir hedef.

Bu hedefim ile doğrudan bağlantılı olarak tercihimi yaptım ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümü ile hayatıma yön vermek istedim. 2015 yılında bölümün ilk öğrencilerinden olarak ne kadar doğru bir tercih yaptığımı bugün 2. Sınıf sonuna yaklaşırken bir kez daha anlıyor ve görüyorum.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin kalitesi yanında, spor organizasyonlarının en deneyimli ekiplerinden olan Sportsnet Group ile yapılan iş birliği de bizleri bambaşka bir boyuta taşımakta. Bölümümüzde bulunan, alanlarının en iyisi olan birden fazla eğitmenimiz de bu yolda bizi arkamızdan iten inanılmaz bir güç oluyor. Bir gün geleceğin spor yöneticileri olduğumuzda BİLGİ’nin bize bıraktığı dokunuşlar ve izleri başka birçok kişiye sunacak olmak ise benim için muhteşem bir gurur.

İyi ki varsın BİLGİ!