Pelin Şimşek

Pelin Şimşek

Endüstiri Ürünleri Tasarımı Mezunu

Öğrenmek çok önemli; ama deneyimlemekte bir o kadar önemli. Uygulamadıktan sonra öğrenmek de uçucu, bir şeyleri denemek onu kalıcılaştırıyor.


İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Bu bölümle ilgilenmeyi çok istiyordum, isteyerek girdim ve severek devam ediyorum. Vakit çok hızlı geçti bunu okulda sürekli aktif olmamıza bağlıyorum. Dönem zaten çok yoğun ve hareketli geçiyor. İnsan dönemin dinamiğine o kadar alışıyor ki sürekli o tempoyla besleniyor. Tatildeyken bile üçüncü günden sonra hadi bir şeyler yapalım malzeme deneyelim workshop yapalım konuşmaları başlıyor.

Öğrenmek çok önemli; ama deneyimlemekte bir o kadar önemli. Uygulamadıktan sonra öğrenmek de uçucu, bir şeyleri denemek onu kalıcılaştırıyor. BİLGİ’li olmak farkında olmak bence, farkındalığımızın arttığını düşünüyorum; çünkü okul içinde sınırlı kalmayıp okul bittikten sonra içinde olacağımız hayata da bir taraftan dahil oluyoruz.

Can Altay ve Saz Arkadaşları’nın İMÇ’de kurduğu geçici kayıt stüdyosundaki saz arkadaşlarından biriyim. Bu benim için müthiş bir deneyim.

Nike yeni çıkardığı ayakkabısı React için BİLGİ’li öğrenciler ile ortak bir proje yaptı, düzenlenen etkinlikte benim ve arkadaşlarımın işleri de yer aldı. Okul projelerinin yanı sıra BİLGİ bu tür deneyimleri ve tecrübeleri edinebilmek adına oldukça destek oluyor. Akademisyen ve öğrenci ilişkisinin sadece öğreten ve öğrenenin paylaşımından öte, zaman zaman bir meslektaş samimiyetinde olması iletişimi diri tutuyor.

Benim için kıymetli olan durumların sonuçlarındansa süreçleri. O yüzden BİLGİ balık vermiyor, balık tutmayı öğretiyor.