Beste Ergünoğlu

Beste Ergünoğlu

Turizm ve Otelcilik Mezunu

Mentor programı sayesinde, farklı sektörlerden liderlerle tanışma, onların tecrübe ve bilgilerinden yararlanma fırsatı buldum


İstanbul Bilgi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden 2019 bahar döneminde mezun olacağım. Kariyer planımı belirlemekte, lisans eğitimim boyunca aldığım derslerin ve zorunlu stajlarımızın büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Üniversitemizin bizlere sunduğu eğitimler, kariyer günleri ve sektörden tecrübeli kişilerle birlikte çalışma imkânları kişisel gelişimim için önemli ölçüde katkı sağladı. Mentor programı sayesinde, farklı sektörlerden liderlerle tanışma, onların tecrübe ve bilgilerinden yararlanma fırsatı buldum ve çeşitli etkinliklerinde yer aldım. Son sınıfta yer alan bitirme projemiz kapsamında, bir arkadaşımızın hayata geçirmek istediği bir proje üzerinde çalışıyoruz. Böyle bir projede yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum.
Akademik anlamda güçlü bir kadroya sahip olan BİLGİ mezunu olmanın ayrıcalığını, mezun olmadan hissediyorum. Bunu, son sınıftaki zorunlu stajımı yaptığım firmada çalışmaya devam ederek yaşıyorum. 

Bundan 5 yıl sonra yine bu yazıyı yazıyor olsam, sizlere İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni şöyle özetlerdim: “Kendinizi geliştirip, iyi bir kariyer planı yapabileceğiniz ama bunun yanında tüm dönemlerinizi sosyal anlamda da keyifli ve dolu dolu geçirebileceğiniz bir üniversite”. Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni seçmenin ve buradan mezun olmanın gururunu yaşıyorum.