Selen Üçüncüoğlu

Selen Üçüncüoğlu

Karşılaştırmalı Edebiyat Mezunu

Kulüp etkinliklerinde zamanla yer aldım ve kendimi farklı alanlarda geliştirme fırsatı buldum.


Muazzam akademik kadrosu ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nün Türkiye'de en iyisi olması beni BİLGİ ailesiyle tanıştırdı. 2014 yılında Karşılaştırmalı Edebiyat bölününe girmemle üniversite hayatım başlamış oldu. Birinci sınıfın sonunda Psikoloji yan dalına başladım ve üniversitenin öğrencilerine sunduğu bu güzel imkan dahilinde akademik hedefim doğrultusunda önemli bir adım atmış oldum. Kulüp etkinliklerinde zamanla yer aldım ve kendimi farklı alanlarda geliştirme fırsatı buldum.

Sub-Culture Kulübü için pek alışık olmadığım afiş tasarımı yapmayı öğrendim.  Bunları yaparken her zaman akademisyenlerimin yanımda olduklarını biliyordum, şimdi 3. sınıftayım ve her alanda fikrilerini alabildiğim birbirinden değerli isimler benim gibi bir çok öğrenciye yol gösteriyorlar.

İkinci sınıfın sonunda benim için mükemmel sayılacak bir tecrübe yaşadım BİLGİ sayesinde. Bölümümü ve üniversitemi çok sevdiğim için bu konu da söz sahibi olabilmek, öğrenci adaylarına yaşadığım tecrübeleri anlatabilmek adına Yaz Tanıtım Günleri’nde görevli öğrenci olarak çalıştım. Bahar Dönemi başladığında farklı bir birim olan Etkinlik Birimi’nde yine görevli öğrenci olarak çalışmaya başladım. Bu deneyimlerin bana kattığı şeyler epey fazla. Bambaşka alanların sağladığı iş tecrübesi dışında en büyük zevk BİLGİ ailesinin bir parçası olmak.

Üniversitenin saygın vizyonunun tanıdığı olanaklar, henüz mezun olmadan iş dünyasında deneyim ve birikim kazanmama neden oldu. Aynı zamanda da Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Öğrenci Bölüm Başkanı olarak, öğrencilerle akademisyenlerimiz arasında koordinasyonu sağlamaktayım.