Merve Mamacı

Merve Mamacı

Psikoloji Mezunu

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde geçirdiğim yıllar çok ama çok güzeldi ve bütün anılarım mutluluk verici. Bir öğrencinin sahip olmak isteyebileceği her türlü imkânı, ihtiyacı olan her türlü desteği üniversitemiz bize sundu


Lisans eğitimime İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’yle başladım. BİLGİ’de geçirdiğim yıllar çok ama çok güzeldi ve bütün anılarım mutluluk verici. Bir öğrencinin sahip olmak isteyebileceği her türlü imkânı, ihtiyacı olan her türlü desteği üniversitemiz bize sundu. Sosyal yaşam, fikirleri ifade etme, farklılıklara tolerans, akademik anlamda kalite, eğlence… Mezun olduktan sonra birçok psikoloji öğrencisi gibi Klinik Psikoloji’ye yönelmek istedim ve bu alanda yüksek lisansa başladım. Yüksek lisans sürecimde kendi imkânlarımla ayarladığım Psikiyatrı Anabilim Dalı stajı ve Albert Einstein College of Yeshiva University’de stajlarımı tamamladım. Mezun olduktan sonra çeşitli iş deneyimlerim oldu ve bu süre zarfında Klinik Psikoloji’yle Örgütsel Psikoloji arasında köprü kurdum.

BİLGİ’nden mezun olduktan sonra yaptığım iş deneyimlerinde öğrendiğim teorik bilgileri pratiğe dönüştürdüm. İş yaşantısıyla ilgili pek çok bilgi edindikten sonra bu bilgilerimi gelecekte meslektaş olacağım psikoloji öğrencileriyle paylaşmak istedim, bu nedenle akademiye yöneldim. Derslerde, iş hayatından örneklerle dersi zenginleştirdiğimde, bu amacıma yaklaşmış olduğumu görüyorum. BİLGİ’den mezun olduğum için çok mutluyum ve gurur duyuyorum. BİLGİ’den mezun olduğumu insanlarla paylaştığımda hep olumlu tepkiler aldım. İş görüşmelerinde ve akademik yaşamda olumlu geri bildirimler aldım.